Zeytinburnu Telsiz Mahallesi'nde 281 konut dönüşecek!

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi'nde 281 konut dönüşecek!TOKİ, Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nde inşa edilecek 281 konut ve 97 adet dükkânlı kentsel dönüşüm projesi için ihale sürecini başlattı. Buna göre söz konusu mahallenin dönüşüm ihalesi 3 Mart 2021'de yapılacak. 


Zeytinburnu Belediyesi, ilçe genelindeki kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyor. Sabah'tan Barış Savaş'ın haberine göre; Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, 281 konut ve 97 adet dükkândan oluşan Telsiz Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ihale süreci başlatıldı. Kentsel dönüşüm için 3 Mart 2021'de ihaleye çıkılacak.  Projeye destek veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, "Telsiz Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projemizde bu yıl bitmeden ihale tarihi alacağımıza söz vermiştik. Nitekim de 3 Mart 2021 tarihine gün almış bulunmaktayız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİ 

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi'nin bir bölümünde '6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun' kapsamında 'riski alan' ilan edilerek yıkılan konutların yerine yenileri inşa edilmesine karar verilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan 281'i konut, 97 iş yeri olmak üzere toplamda 378 bağımsız birimi kapsayan projenin yürütücüsü Toplu Konut İdaresi (TOKİ) olurken, projenin başlatılması için hak sahiplerinin 3'te 2 rızası aranmıştı.

Ömer Arısoy: Kentsel dönüşüm projelerimizi sonuçlandırıyoruz!