Zeytinburnu'nda dönüşüm Realİstanbul ile başlıyor

Zeytinburnu'nda dönüşüm Realİstanbul ile başlıyor Zeytinburnu'nda dönüşüm Realİstanbul ile başlıyor

Zeytinburnu'ndaki kentsel dönüşümde ilk adım Realİstanbul projesi ile başlıyor. Proje 295 konuttan oluşuyor..

Zeytinburnu'nun kentsel dönüşüm merkezi ilan edilymesinin ardından bölgedeki ilk proje Realİstanbul ile başlıyor. Türköz İnşaat, İttifak İnşaat ve Oliv Yapı ortaklığı ile Zeytinburnu, Bakırköy, Güngören ve Bahçelievler'in kesişme noktasında Realİstanbul İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve KİPTAŞ'ın kentsel dönüşüm projelerinin gündemde olduğu Zeytinburnu'nda özel sektör tarafından hayata geçirilecek ilk dönüşüm projesi olma özelliği taşıyor. Zeytinburnu Demirciler Sitesi Kooperatifi'nden kat karşılığı alınan 45 bin metrekarelik arsanın 24 bin metrekarelik bölümü kamuya terk edildikten sonra 21 bin metrekarelik arsa üzerine yükselecek olan Realİstanbul projesi, 5 blokta 295 konut ve 10 bin metrekarelik alışveriş merkezi ile ofis bloğundan oluşuyor. 1+1'den 5+1'e kadar 74 metrekare ile 323 metrekare arasında değişen 8 tip dairenin yer aldığı projede, dairelerin metrekaresi 3 bin - 3 bin 200 lira aralığından satılıyor.

Ulaşım imkanlarına en yakın noktada
Proje ortaklarından İttifak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Saka, Realİstanbul projesinin İstanbul'un tam orta yerinde, ulaşım imkanlarıyla dikkat çeken bir proje olduğunu söyleyerek, "Realİstanbul projesi metro, tramvay, metürobüs, vapur ve otobüs gibi ulşım noktalarına çok yakın bir konumda. E5 üzerinde ve havaalanına da ulaşım kolaylığı bulunuyor" diye konuştu. Projenin geniş sosyal donatı alanlarıyla da farklılaştığına değinen Saka, her blokta resepsiyon hizmeti, yer altı otoparkı, intercom görüntüleme hizmeti, yüzme havuzu, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, cep sineması, sauna, spa ile fin hamamı bulunduğunu belirtiyor. Zeytinburnu'nun İstanbul'da özel bir bölge olduğuna işaret eden Saka, "Zeytinburnu'nun üçte ikilik kısmı yıkılıp yeniden yapılacak. Bununla ilgili çalışmalar yapılıyor. Zeytinburnu, Bakırköy, Güngören ve Bahçelievler'in tam ortasında yer alan Realİstanbul, bölgede özel sektör tarafından gerçekleştirilen dönüşüm projesi özelliği taşıyor. Zeytinburnu'nda dönüşüm bizimle başlıyor" diye konuştu.

'Kriz durarak aşılmaz, durduğun zaman daha da derinleşir'

Projeye, fiyatlara ve projenin konumuna güvendiklerini dile getiren Saka, içinde bulunulan kriz ortamının aşılması için yatırımların devam etmesi gerektiğine inandıkları için hiç çekinmeden yatırım kararı aldıklarını anlatıyor. Saka, "Durarak kriz aşılmaz, durduğun zaman kriz daha da derinleşir" diyor. Piyasaların iy olduğu dönemlerde fiyatların da iki misli arttığına işaret eden Saka, bugün daha uygun fiyatla konut alınabileceğini söylüyor.

Sabah