04 / 07 / 2022

Zonguldak'ta heyelan sonucu bir evin duvarı yıkıldı! 

Zonguldak'ta heyelan sonucu bir evin duvarı yıkıldı! 

Zonguldak'ta yaşanan heyelanda bir evin yatak odası ve mutfak duvarı yıkıldı.Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde meydana gelen heyelanda bir evin yatak odası ve mutfak duvarı yıkıldı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; İlçede etkili olan sağanağın ardından Merkez Mahallesi Soğuksu Sokak'ta heyelan meydana yaşandı. 

Çevre halkının haber vermesi üzerine olay yerine Kilimli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile polis ekipleri sevk edildi. Heyelan nedeniyle toprak yığını, bir evin yatak odası ve mutfak duvarını yıkarak içeri girdi, binada hasar yaşandı. 

Diğer yandan toprak yığınından zarar gören binanın yanı sıra 2 binanın 29 Ocak'ta boşaltıldığı öğrenildi.

Zonguldak ta heyelan sonucu bir evin duvarı yıkıldı! 

 "Ev sallandı, nasıl ineceğimi bilemedim" 

Heyelanda evi hasar gören Cemile Canbaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, polis ve bekçilerin evden çıkmalarını istediklerinde burada oturmadıklarını ve evi boşaltalı 15 gün olduğunu anlattığını söyledi. Yatak odası ve mutfağın kullanılamaz halde olduğunu, eşyanın birçoğunun zarar gördüğünü belirten Canbaz, "Gereken neyse yapılmasını istiyorum. Evimizi tahliye edeli 15 gün oldu, çıktık. AFAD incelemeye geldi ve bize evden çıkmamızı, burada oturulmaması gerektiğini söyledi. Kiraya çıktık. Evime gelip gidiyordum, sadece akşamları kalmıyordum. Sonuç bu. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum, çaresiziz." şeklinde konuştu.

Evi tahliye edilen Döndü Önder de komşusunun kendisini uyarmasıyla heyelanı fark ettiğini dile getirerek, "Komşum bana, 'Kaçsana, evinin üzerine toprak geldi.' dedi. Bir baktım, toprak evi vurdu. Ev sallandı, nasıl ineceğimi bilemedim. Ev göçecek sandım. Bir daha da eve çıkamadım." ifadelerini kullandı.

Kayseri'de heyelan nedeniyle 8 ev tahliye edildi!