24 / 05 / 2022

Zonguldak'ta klima görünümlü baz istasyonuna tepki yağıyor!

Zonguldak'ta klima görünümlü baz istasyonuna tepki yağıyor!

İnağzı Mahallesi'nde 2 katlı binanın önünde toplanan mahalle sakinleri, çatıdaki klima görünümlü baz istasyonunun kaldırılması için valilik ve savcılığa 150 imzanın bulunduğu dilekçeyle başvurmalarına rağmen sonuç alamadıklarını öne sürdü...
İki katlı binanın çatısında bulunan klima görünümlü baz istasyonunun kaldırılmasını isteyen mahalle sakinleri eylem yaptı.


İnağzı Mahallesi'nde Ali D'ye ait 2 katlı binanın önünde toplanan mahalle sakinleri, çatıdaki klima görünümlü baz istasyonunun kaldırılması için valilik ve savcılığa 150 imzanın bulunduğu dilekçeyle başvurmalarına rağmen sonuç alamadıklarını öne sürdü. 


Mahalle sakinlerinden Kemal Önal, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasını 2 yıl önce kanserden kaybettiğini söyledi.


"Baz istasyonunun kalabalık mahalleden kırsal kesime alınması gerekir" diyen Önal, "Birçok kişi kansere yakalandı. Bu baz istasyonlarının toprağın altındaki böcekten havadaki oksijene kadar her şeye zararı var. Baz istasyonunun kaldırılmasını istiyoruz. Bu konuda eylemler ve girişimler yapmamıza rağmen sonuç alamadık. Birçok komşumuz kanserden öldü. Okul ve sağlık ocağına da 500 metre mesafededir. Sağlığımız tehdit altındadır" ifadesini kullandı.


Mahalle sakinleri, açıklamanın ardından dağıldı.


AA