0.79 konut kredisi şartları neler? 

0.79 konut kredisi şartları neler?  0.79 konut kredisi şartları neler? 

Ziraat Bankası yüzde 0.79 faiz oranlı konut kredisi şartları neler? Banka yüzde 0.79 faizli konut kredisini hangi durumlarda kullandırıyor? 


Merkez Bankası’nın Temmuz ayında politika faizlerinde indirime gitmesinin ardından ilk faiz indirim atağı Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve ticari kredi faiz oranlarında büyük bir indirim uyguladı.  

2018’in son aylarında Ziraat Bankası’nın öncülüğünde başlatılan firma katkı paylı konut kredisi ürünü kısa sürede diğer kamu bankalarının da desteği ile gelişerek bankaların kredi müşterisi firmaların konutlarına geçerli yüzde 0.98 faiz oran konut kredisi kullandırmaya başladı. 

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Ziraat Bankası 2019 Ağustos başından itibaren ise kampanya dahilinde konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.79’a düşürerek 15 yıl vadeye dek kullandırmaya başladı. 

Ziraat Bankası kredi müşterisi konut firmaları ile vardığı anlaşma kapsamında tüketicilere 500.000 TL’ ye kadar ve 15 yıl vade seçeneğinde yüzde 0.79 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor. Anlaşma kapsamında konut firmasının da faiz oranlarına katkı sağlaması ile söz konusu oran kullandırılıyor. Bu nedenle kampanya sadece anlaşmalı konut firmalarının projelerinde geçerli oluyor. İlgili kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 10 seviyesinde. 

Yüzde 0.79 Konut Kredisi Hesaplama 

Ziraat Bankası’ndan aylık yüzde 0.79, yıllık ise yüzde 10 maliyet oranına sahip kredi ürünü ile 300.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 15 yıl vadede aylık taksitleri yaklaşık 3.100 TL oluyor. Kredinin 15 yıl vade sonunda toplam geri ödemesi ise 563.000 TL’ ye denk geliyor.

Kampanya dahilindeki konutlar yurt genelinde hemen her şehirde yer alırken sadece marka konutlarda değil küçük müteahhitlerin apartman daireleri için de geçerli olabilir. Kampanya kapsamında binlerce konut yüzde 0.79 faiz ve 15 yıla varan vade seçenekleri ile alınabiliyor.  

En uygun konut kredisi faizlerinde son durum Eylül 2019!