10 yeni şehir hastanesi geliyor!

 10 yeni şehir hastanesi geliyor! 10 yeni şehir hastanesi geliyor!

Devlet tarafından "2020 Yılı Yatırım Programı" kapsamında 10 ilde yeni şehir hastanesi inşa edilecek. Hastanelerin 2023 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor...10 ilde yeni şehir hastanesi inşa edilecek. Hastaneler Yap-İşlet-Devret modeli yerine bütçe imkanları ile hükümet tarafından yapılacak.

Yeni Akit'ten Sezai Erhan'ın haberine göre; Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın ikinci fazını kapsayan şehir hastaneleri projesinde önemli çalışmalar yapıldı. Yap-İşlet-Devret modeli yerine bütçe imkanları ile devlet tarafından yapılacak şehir hastaneleri Cumhurbaşkanlığı 2020 yılı Yatırım Programı'nda görüşüldü. Buna göre, toplamda 10 bin 300 yatak kapasiteli yeni şehir hastaneleri yatırım projelerine bu yıl için 1 milyar TL harcanması hedefleniyor.

İşte o iller

Bu yatırımların Aydın, Antalya, Denizli, Diyarbakır Kayapınar, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, İstanbul Sancaktepe ile Trabzon illerine gerçekleşeceği belirtilen programda, bu şehir hastanelerinin 2023 yılında tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor. Proje ihalesi yapılan İstanbul Sancaktepe şehir hastanesi ise 2 bin 100 yatak kapasite ve 504 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.

Şehir hastaneleri için ödenen kira bedelleri TBMM gündeminde!