100 metrekarelik evde 110 kediyle yaşayan kiracı tahliye edildi!

100 metrekarelik evde 110 kediyle yaşayan kiracı tahliye edildi!İspanya’da 100 metrekarelik konutta 110 kediyle yaşayan kiracı tahliye edildi. Hayvan barınakları, yuvasız kalan kediler için yuva arayışına girdi.


The Guardian'da yer alan habere göre, İspanya'nın Valencia bölgesinde 110 kedisi olan kişi evden tahliye edilince bölgedeki hayvan barınakları kediler için yuva arayışına girdi.

“En azından aşılanana veya kısırlaştırılana kadar Gandia’da bu 96 kedi için barınağa ihtiyacımız var” şeklinde tweet atan SPAMA Safor adındaki barınak, cumartesi günü akşam saatlerinde bu sayıyı düzelterek evden toplamda 110 kedi çıkarıldığını bildirdi.

Barınak kedi sahibinin kaldığı evin 100 metrekare olduğunu belirtti. AFP’ye konuşan barınak çalışanı Salvadora Tormas, “Görünen o ki 3 sene önce kedi sahibi iki kedi aldı ve o zamandan beri çiftleşiyorlar” dedi.

Barınakta halihazırda 200’e yakın kedinin olduğunu bildiren SPAMA Safor, yeni kediler için yeterli alana sahip olmadıklarını belirtti.

 “Bu bir felaket. Biri ona yardım etmeliydi” diye konuşan Tormas, yerel yetkililere durumu bildirdiklerini ve bir geri dönüş alamadıklarını söyledi.