15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişine müze!

15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişine müze! 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişine müze!

15 Temmuz darbe girişiminde 2 polis ile 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu yakası ayağına geçen yıl açılan Şehitler Abidesi’nin hemen altına müze, mescit ve denetleme binası inşa edilecek. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

15 Temmuz darbe girişimi sırasında 2 polis ile ünlü reklamcı Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’un da aralarında bulunduğu 34 kişinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu yakası ayağında şehit edilmesinden sonra geçen yıl Şehitler Abidesi yapılmıştı.

15 Temmuz Şehitler Müzesi’nin inşaatı köprü girişinde abidenin hemen altında hızla devam ediyor. Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu yakası ayağındaki inşaat sürüyor.

Müze inşaatı daha önce de birçok önemli projeye imza atan Hassa Mimarlık tarafından çizildi. Bu arada eskiden Köprü Koruma Şube Müdürlüğü’nün bulunduğu yerin ön tarafına ise Trafik Denetleme Şubesi binası inşa ediliyor. 

Yapılan yeni denetleme binası ile tüm İstanbul trafiği görüntülü olarak izlenecek ve tüm trafik MOBESE kameraları bu binadan yönlendirilecek.

pus