18 projede 18 bin konut satışa çıkacak!

18 projede 18 bin konut satışa çıkacak!

Seçim ve mevsimsel durgunluğa rağmen markalı konut sektörü, 2014'ü yatırım yılı ilan etti. İnşaat sektöründe sezon açıldı. Firmalar mevsimsel durgunluğu atlatmak için yeni projelere start verdi. Sadece nisanda 18 projede 18 bin konut satışa çıkacak...


İnşaat sektöründe sezon açıldı. Firmalar mevsimsel durgunluğu atlatmak için yeni projelere start verdi. Sadece nisanda 18 projede 18 bin konut satışa çıkacak.


Seçim ve mevsimsel durgunluğa rağmen markalı konut sektörü, 2014'ü yatırım yılı ilan etti. Nisan ayının gelmesiyle birlikte inşaat şirketleri yeni projelerine start vermeye başladı. Sadece bu ay satışa çıkacak konut projelerinin sayısı 18, konut sayısı ise 18 bine ulaştı. Halkalı'dan Avcılar'a, Ataşehir'den Ataköy'e, Çamlıca'dan Büyükçekmece'ye kadar İstanbul'un çeşitli yerlerinde başlayacak projelerin önemli bir bölümü büyük çaplı. 2013 yılını yüksek bir performansla kapatan inşaat sektörü, bu yıl da planlanan yatırımlarla birlikte Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olma özelliğini koruyacak gibi görünüyor. 


DAP YAPI'DAN KARTAL'A DEV PROJE: 

Dap Yapı'nın Kartal projesi Marinist Kartal, 5 blokta bin 467 konuttan oluşuyor.

Projede yer alan daireler stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 şeklinde tasarlandı.

Alanları ise 37 ila 456 metrekare arasında değişiyor. Marinist Kartal projesinde teslimler 2016 yılının ağustos ayında yapılacak. 


FİKİRTEPE'YE 10 BİN KONUTLUK PROJE: 

Selimoğlu Group ve Pana Yapım ortaklığıyla inşa edilecek olan Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi nisanda satışa çıkacak.8 ada 10 bin konuttan oluşan projenin ilk etabında 900 konut ve 500-600 ticari ünite bulunuyor. 


RÖNESANS'TAN 280 KONUT: 

Rönesans Gayrimenkul, Kartal Yakacık projesi için ön talep topluyor.Bu ay içerisinde satışların başlayacağı proje, Rönesans Grubu'nun ilk projesi olacak.280 adet konutun yer alacağı projede, toplam inşaat alanı 46 bin 500 metrekare. 


AVCILAR'A BİN 431 KONUTLU PROJE: 

Bema İnşaat'ın Avcılar'da inşa edeceği projede bin 431 adet konut ve 32 adet ticari birim bulunuyor. 10 bloktan oluşacak projede teslimler 30 ay sonra yapılacak. 


SUR YAPI TEM'DE 250 KONUT YAPACAK: 

Sur Yapı'nın Tem Gaziosmanpaşa projesinde ön talep toplanıyor. 2-3 hafta sonra satışa çıkması planlanan projede toplam 250 konut yer alacak. Projede konutların alanları 50 ila 253 metrekare arasında değişecek. 


ÖZYURTLAR' DAN GÜRPINAR'A PROJE: 

Özyurtlar İnşaat'ın Büyükçekmece'de inşa edeceği 1Coastal City projesi 4 Nisan'da satışa çıkacak. 2016 yılında teslimlerin yapılması planlanan projede toplam 208 konut ve 27 ticari ünite yer alıyor. 


TOYA BASIN EKSPRES'TE ÖN TALEP SÜRECİNDE: 

Nisanda satışa çıkacak Toya Basın Ekspres projesinde ruhsat geçtiğimiz günlerde alınmıştı. 500 konuttan oluşan Toya Basın Ekspres Yolu projesi, Eski Nursu Oto Pazarı'nın yakınında inşa ediliyor. 


ALLURE TOWER PROJESİ 400 KONUT 

Allure Tower projesi, Doruk Gayrimenkul tarafından Avcılar'da yükseliyor.

Toplam 400 daire ile 8 ticari ünitenin bulunduğu projede daireler Aralık 2015'te teslim edilecek. 


DEMİR LA VİDA'DA 446 KONUT: 

Demir İnşaat'ın Hadımköy'de inşa edeceği Lavida projesi 30 Nisan'da satışa çıkacak. Projede toplam 446 konut ile 39 ticari ünite yer alıyor. 


ÇAMLICA' NIN PIRLANTA'SI NİSANI BEKLİYOR: 

Pırlanta Çamlıca projesi, Erkan İnşaat tarafından yükseliyor. Nisanda satışa çıkacak olan projede 40 villa yer alıyor. 


SİNPAŞ'TAN SANCAKTEPE'YE YENİ PROJE: 

Sinpaş Yapı'nın Sancaktepe projesinde 291 konut satışa çıkacak. 13 bloktan oluşacak projede bloklar 5 ila 15 katlı olarak tasarlandı. 


HALİÇENAZIR DÖNÜŞÜM PROJESİ: 

Haliç'te kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen Amplio Haliçenazır projesinde teslimler 2016 senesinin ikinci yarısında yapılacak. 900 konuttan oluşan projenin toplam alanı 30 dönüm olarak belirlendi. 


VİAPORT LUXURY 5 BLOKTA YÜKSELECEK: 

Viaport Luxury projesi, Kurtköy'de Via Properties tarafından yükseliyor.

Konut, ofis ve ticari alandan oluşacak projede 5 blok bulunuyor. Projede 786 ofis, 83 ticari alan ve 368 konut yer alıyor. 


GÜL İNŞAAT KÜÇÜKKÖY'Ü DÖNÜŞTÜRECEK: 

Gül İnşaat'ın Gaziosmanpaşa Küçükköy kentsel dönüşüm projesi, 40 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak.

Yıkımların yüzde 50'sinden fazlasının yapıldığı Gül İnşaat Küçükköy projesinde 1.111 konut yer alacak. 


2. NEFES BU AY SATIŞTA: 

Nefes Residence 2 projesi, Pusula İnşaat tarafından yükseliyor. 244 konuttan meydana gelen Nefes Residence 2 kapsamında 3 blok bulunuyor. 


PUSULA'DAN ESENYURT'A 2. PROJE: 

Rüya Prestij 2 projesi, Pusula İnşaat tarafından Esenyurt'ta inşa ediliyor. Rüya Prestij 2 projesi kapsamında konutlar ve ticari üniteler bulunuyor. 300 konuttan meydana gelen Rüya Prestij 2 kapsamında 13 ticari ünite yer alıyor. 


NEF ATAKÖY 5 BLOKTA YÜKSELECEK: 

Nef Ataköy projesi, Timur Gayrimenkul tarafından yükseliyor. 5 bloktan oluşan Nef Ataköy kapsamında toplam arsa alanı 20 bin metrekare olarak belirlendi. 


MERİTLİFE SUADİYE'DE 84 KONUT: 

Dekon İnşaat-Aycan Proje ortaklığıyla yükselen Meritlife Suadiye'nin inşaat çalışmalarına nisan ayının sonunda başlanıyor. Toplam 84 daireden oluşan projede tüm daireler 3+1 olacak.Seda Tabak/Sabah Gazetesi