2008`de 27 bin kişi yeni evine taşınacak!

2008`de 27 bin kişi yeni evine taşınacak!

Sabah Emlak & Mortgage'den Ebru Erdoğan araştırdı! 2008'de 27 bin kişi yeni evine taşınacak!


Bu yıl en çok Han Yapı konut sahibi yapacak. Şirketin Beylikdüzü'nde inşa ettiği İsthanbul Evleri'nde bin 84 dairenin anahtarı 2008 yılında teslim edilecek.

İnşaat şirketlerinin yeni projelerinin en çok tercih edildiği bölge Ataşehir .

Konutlar arasında en pahalısı Selimoğlu Grup tarafından yapıldı Türkiye'de gelişen inşaat sektörüne paralel olarak her geçen gün yenisi inşa edilmeye başlanan konut projeleri, tüm hızıyla sürüyor. İstanbul'da ise artan konut stokuna bu yıl 6 bin 905 yeni konut daha eklenecek. Ortalama dört kişilik aile baz alındığında toplam 27 bin 620 kişi, 2008'de yeni evlerine taşınacak. Sosyal alanları, güvenliği ve konforlu yaşam şartlarıyla, kent merkezlerinin dışında yer alan yeni konut projeleri, ev sahibi olmak isteyenler için alternatif oluşturuyor. Yenidoğan'dan Mimaroba'ya, Kurtköy'den Bahçeşehir'e ve Ataşehir'den Beylikdüzü'ne kadar pek çok alanda inşaatı süren projelerin, bu yıl teslim edileceklerle birlikte ciddi bir konut stoku oluşturacağı belirtiliyor.

Han Yapı lider

2008'de sahipleriyle buluşacak konutların başında Han Yapı'nın İsthanbul Evleri geliyor. Mayıs ve kasımda iki farklı etapta teslimleri yapılacak projenin, bin 84 dairesinde yaşam başlayacak. Fiyatları 160 bin ile 240 bin YTL arasında değişen İsthanbul Evleri'ni, eylül ayında 921 dairesi teslim edilecek Kuzu Grup ile TOKİ'nin Spradon Evleri takip ediyor. Spradon Evleri'nde fiyatlar, 150 bin YTL ile 1 milyon 575 bin YTL arasında değişiyor. Tepe İnşaat'ın Narcity projesinde 567 daire sahipleriyle buluşacak. 179 bin-510 bin YTL'den satılan projede daireler iki etap şeklinde teslim edilecek.

İnşaat şirketlerinin yeni projelerinin en çok tercih edildiği bölge Ataşehir

İnşaat şirketlerinin yeni projelerinin en çok tercih edildiği bölge Ataşehir

Konutlar arasında en pahalısı Selimoğlu Grup tarafından yapıldı Son dönemde, Merkez Bankası ile diğer kamu bankalarının taşınıp taşınmayacağı tartışılan ve adı finans merkezi olarak anılan Ataşehir, en çok projenin bulunduğu semt. Dekon İnşaat'ın Merit Life Bulvar ile Merit Life Park projeleri, Segment İnşaat'ın Cumbba Home Club, Selimoğlu Grup'un Atasel Konutları, Mimtur İnşaat'ın Polaris Residence projesi ile Ağaoğlu'nun My World'ü, burada bulunuyor. Bu haliyle 2008'de 877 yeni konuta ev sahipliği yapacak Ataşehir'de yeni projelerin süreceği belirtiliyor. 2008 yılında teslimi yapılacak projeler arasında, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı ve Formula 1 pistinin de yer aldığı, alışveriş merkezleri ve yeni konut projeleriyle önemli bir semt haline gelen Kurtköy, öne çıkıyor.

Konutlar arasında en pahalısı Selimoğlu Grup tarafından yapıldı

Bu yıl sahiplerini bulacak konut projeleri arasında en pahalıları Selimoğlu Grup'un inşa ettikleri arasında bulunuyor. Butik rezidans projeleriyle dikkat çeken şirketin, Caddebostan'da bulunan Caddebostan Residence projesinde fiyatlar 485 bin Euro ile 1 milyon Euro arasında değişirken, yine şirketin Beylerbeyi'nde inşa ettiği Beylerbeyi Residence projesindeki fiyat aralığı, 400 bin ile 1 milyon Euro.

EBRU ERDOĞAN