2010-2019 yıllarında Siirt'te inşa edilen tesisler mecliste!

2010-2019 yıllarında Siirt'te inşa edilen tesisler mecliste! 2010-2019 yıllarında Siirt'te inşa edilen tesisler mecliste!

2010-2019 yılları arasında Siirt ilinde inşa edilen eğitim ve sağlık tesisleri ile sosyal ve kültürel tesisler TBMM gündemine taşındı. CHP'li Tanrıkulu, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, 2010-2019 yılları arasında Siirt ilinde inşa edilen eğitim ve sağlık tesisleri ile sosyal ve kültürel tesislere ilişkin soru önergesi hazırladı. Tanrıkulu, sorusunun Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'nun soruları:
1- Siirt ili bağlı merkez ve ilçelerde yapımına devam edilen veya tamamlanan okul, derslik, kütüphane sayısı kaçtır? Halı hazırdaki durumları neledir?
2- Siirt iline bağlı merkez ve ilçelerde yapımına devam edilen veya tamamlanan çocuk yuvası sayısı kaçtır? Halı hazırdaki durumları neledir?
3- Siirt ili bağlı merkez ve ilçelerde yapımına devam edilen veya tamamlanan hastane, sağlık ocağı, dispanser sayısı kaçtır? Halı hazırdaki durumları neledir?
4- Siirt ili bağlı merkez ve ilçelerde yapımına devam edilen veya tamamlanan huzurevi, kültür merkezi, spor alanı, koy konağı sayısı kaçtır? Halı hazırdaki durumları neledir?