2017'de en hızlı büyüyen sektör inşaat oldu!

2017'de en hızlı büyüyen sektör inşaat oldu!2017’nin en hızlı büyüme kaydeden sektörleri de sırasıyla inşaat, petrol, petrokimya, finans, tarım, sanayi ve havacılık olarak dikkat çekti. 


Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan habere göre; 2017'de en hızlı büyüme kaydeden sektörler sırasıyla inşaat, petrol, petrokimya, finans, tarım, sanayi ve havacılık olarak yer alıyor. 
 
Özellikle büyüme iştahından kaynaklanan alt yapı ve inşaat yatırımları büyümenin motoru oldu. Petrol fiyatlarının geçen yıl artmasıyla birlikte Körfez ülkeleri ciddi şekilde toparlandığı görülüyor.

Derin Ekonomi dergisi Haziran sayısının kapak dosyasında, İslam Dünyasının En Hızlı Büyüyen 50 Şirketi ve En Başarılı 50 CEO’su araştırmasının kapsamlı analizi yer alıyor.

Derin Ekonomi’nin en hızlı büyüyen 50 şirket listesinin 1 numarasında ise Kazakistan’dan KAZ Minerals PLC yer aldı. 2016’da 10 şirketle listede yer alan Türkiye 2017’de 12 şirketle birinci oldu. Endonezya 11 şirketle ikinci sırada yer aldı. İleri teknoloji ülkesi Malezya ve Kazakistan’ın 4’er şirketle yer aldığı listede asıl sürprizi şirket sayısını 1’den 3’e çıkaran Pakistan yaptı.

2017