22 yıldır tamamlanamayan Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatı 2021'de bitecek!

22 yıldır tamamlanamayan Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatı 2021'de bitecek!

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 22 yıldır tamamlanamayan Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatının 2021'de bitirileceği açıkladı. Isparta'da 22 yıldır tamamlanamayan Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatı için değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, toplantıda yaptığı konuşmada, ticaret ve kültür merkeziyle alakalı tüm idari ve hukuki sorunların çözüldüğünü belirtti. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in kendilerine tüm desteği sağladığına dikkat çeken Gülal, "Müteahhit firmamız buraya girdi, hemen hemen bir aydır çalışıyorlar. 125 çalışanları var, ay sonu itibariyle çalışan sayısı 200'e çıkacak. Firmayla daha önce çalışma fırsatımız oldu, bu inşaatta da bizi mahcup etmeyeceğini düşünüyorum" dedi. 

İnşattaki dükkanların büyük kısmının yıl sonuna kadar bitirileceğini vurgulayan Gülal, "Burası Isparta'nın cazibe merkezi olacak, ayrıca göller bölgesinin de cazibe merkezi olacak. Burası tamamlandığında bin 500 kişi istihdam edilecek" şeklinde konuştu.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de inşaatın mayıs 2021'de tamamlanacağını dile getirdi. 

19 Ağustos 2019'da, kent merkezinde yaklaşık 22 yıldır tamamlanamayan Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatının tamamlanabilmesi için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal ile Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen arasında protokol imzalanmıştı.

Kanal İstanbul çevresine kurulacak Yenişehir'in detayları belli oldu!