09 / 08 / 2022

27 bin 500 lira maaşla binlerce işçi alımı başladı! Almanya işçi alım ilanıyla işe ihtiyacı olanlara büyük piyango

27 bin 500 lira maaşla binlerce işçi alımı başladı! Almanya işçi alım ilanıyla işe ihtiyacı olanlara büyük piyango

Türkiye'de işsizlik rakamları İŞKUR kayıtlarına göre Mayıs'a göre artarak 3 milyon 568 bin 171 kişi oldu. Asgari ücretin yüzde 30 zamla 5 bin 500 lira açıklandığı Türkiye'de binlerce insana umut olacak iş ilanı yayınlandı. İşte detaylar...Türkiye İş Kurumu kayıtlarına göre yurttaki işsiz sayısı 3 milyon 568 bin 171 kişi. Bu işsiz ordusunun  yüzde 51,1’i erkek, yüzde 48,9’u kadın, yüzde 35,2’si 15-24 yaş grubunda yer alıyor. Türkiye'deki işsizlere ümit olacak işe alım haberi açıklandı. 27 bin 550 lira maaşla binlerce işçi alınacak.

Pandemi döneminde binlerce işçiyi çıkaran Almanya, sadece Türkiye'den binlerce işçi alımı için düğmeye bastı.

Kovid yüzünden işçi çıkaran ve binlerce yolcunun seyahat planı alt üst olan Almanya'daki havalimanlarına Türk işçi getirilmesi için onay çıktı. Yaklaşık 7 bin 200 Türk asıllı işçiye "hızlı vize" verilecek. İşin saatlik ücretleri en az 14 euro 25 cent olacak. Türk işçilerin aylıkları ortalama 2 bin 550 euro (27 bin 250 TL) olacak. Almanya'nın alacağı işçi alımlarının ilk safhası üç haftada tamamlanacak.ve bunların vizeleri hızlıca çıkarılacak.

 27 bin 500 lira maaşla binlerce işçi alımı başladı! Almanya işçi alım ilanıyla işe ihtiyacı olanlara büyük piyangoSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.