3. Havalimanı uyanık girişimcilerin yeni hedefi oldu!

3. Havalimanı uyanık girişimcilerin yeni hedefi oldu! 3. Havalimanı uyanık girişimcilerin yeni hedefi oldu!

"Uyanık" girişimciler, resmi açılışı 29 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın sosyal medyada paylaşılan "isim tahminleri" ile ilgili alan adlarını (domain) topladı.Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Birçok “uyanık” girişimcinin, ünlü kişi ve markaların adına domain hesapları, sahiplerinden önce alarak, bu yöntemle hatırı sayılır gelir elde ettikleri belirtiliyor. Domain adlarının gerçek sahipleriyle, “uyanık” girişimci arasında, domain sahipliği konusunda davalar sürüyor.

Söz konusu “uyanık” girişimcilerin hedefindeki yeni yer ise İstanbul 3. havalimanı oldu. Resmi açılışı 29 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışına günler kala, dev merkezin isminin ne olacağı merak edilirken, “uyanık” girişimciler sosyal medyada paylaşılan isim tahminlerine dayalı alan adlarını topluyor.

Domain sorgulama portallarındaki verilere göre, özellikle bu sene İstanbul Yeni Havalimanı ile ilgili isim tahminleri konusunda domain satışlarında da patlama yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi açılışta havalimanın adının açıklaması bekleniyor.

Sosyal medya forumlarında ise yeni havalimanına verilecek isim tahminleri de yapılıyor. O isimlerden bazıları ise şu şekilde:

“İstanbul Büyük Havalimanı, Hezarfen Ahmet Çelebi, Abdülhamit Han, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Fatih Sultan Mehmet, İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı.”

İstanbul Yeni Havalimanı'na nasıl gidilir?