3D Printshow fuarı 3 boyutlu tasarım ve teknolojilere ev sahipliği yaptı!

3D Printshow fuarı 3 boyutlu tasarım ve teknolojilere ev sahipliği yaptı! 3D Printshow fuarı 3 boyutlu tasarım ve teknolojilere ev sahipliği yaptı!

New York'taki '' 3D Printshow '' fuarı, mimarlıktan heykele, modadan sanata, baskı alanında sınırlarını zorlayan 3 boyutlu tasarım ve teknolojilere ev sahipliği yaptı. Azzaro, Obama'nın ''Birliğin Durumu'' konuşmasının 3 boyutlu halini sergiledi
New York'taki ''3D Printshow'' fuarı, baskı teknolojilerinin sınırlarını zorlayan dünyanın önde gelen makine ve tasarımlarını bir araya getirdi. Fuardaki ilginç eserlerden birine imza atan Fransız katılımcı Azzaro, Obama'nın ''Birliğin Durumu'' konuşmasını 3 boyutlu olarak sergiledi.


Londra merkezli fuar, dünyanın çeşitli ülkelerinden mimarlık, mühendislik, tıp, heykel, sinema, müzik, moda ve endüstriyel tasarım alanında 3 boyutlu (3D) tasarım yapan belli başlı firma ve sanatçıları bir araya getirerek, New York'ta ilk defa gerçekleştirildi. 


''3D Printshow'' direktörü Kerry Hogarth, ''Soğuk hava ve kara rağmen insanlar teknolojiyi görmeye geldiler. İnsanlar teknolojinin kendi alanına etkisini, yenilikleri merak ettikleri için fuara yoğun ilgi gösterdiler'' dedi.


Moda tasarım dünyasından çok büyük bir kitlenin fuarı izlediğini bildiren Hogarth, daha öncekilerde olmadığı kadar, dünya genelinden bir çok 3D tasarımcısından New York'taki fuarın ''Art Gallery'' bölümünde katılma başvurusu aldıklarını bildirdi.


Hogart, Londra'da 2 fuar, Paris'te 1 fuar açıklarını belirtirken, New York'taki ilk fuarları olduğunu bildirdi. Singapur, San Francisco ve Milan'da da fuarı açacaklarını belirten Hogarth, ilerleyen yıllarda  Avustralya ve Brezilya'da da fuar açmayı planladıklarını bildirdi


Birinci katta yer alan salonunda, 3D teknoloji ürünü, biyonik kulak, el, ayak ve kemik örnekleri öne çıkarken, fuarın 2'nci bölümünü oluşturan 2'nci katta, tamamen, ayakkabı, takı, şapka ve elbise tasarımları yer aldı.


Sponsorluğunu tasarım devi Adobe'nin yaptığı fuarın 3'üncü katında yer alan ''Art Gallery'' bölümünde ise, 3 boyutlu tasarımlara yer verildi.


Sıradan bir ticaret fuarının östesinde, izleyicilere interaktif bir teknoloji deneyimi sunun New York'taki ''3D Printshow'', özellikle sanat, moda, tıp ve teknolojiyi buluşturmasıyla öne çıkıyor.


12-15 Şubat tarihleri arasında açık kalan fuarda, 3D baskı teknolojisi konusunda konferans ve seminerler de verilirdi.


 


-Obama'nın konuşmasını 3 boyutlu yaptı 


Fuara Fransa'dan katılan Gilles Azzaro, AA'ya yaptığı açıklamada, ses gibi gözle görünmeyenlere ilgi duyup, odaklandığını bildirirken, kendini ''ses heykeltraşı'' olarak niteledi. 


Azzaro, Başkan Barack Obama'nın geçen yılki ''Birliğin Durumu'' konuşmasının ses diyagramını 3 boyutlu hale getirdiği eserini, Obama'nın konuşmasıyla birlikte ziyaretçilerin ilgisine sunuyor.


 Azzaro, eserdeki mesajıyla ilgili olarak, Obama'nın ''Birliğin Durumu'' konuşmasında ulusa seslenişinde verdiği yarını tasarlayacak pozitf 'Endüstriyel devrim'' mesajından etkilendiğini bildirdi.


 

AA