61 bin YTL`ye Karamürsel`de

61 bin YTL`ye Karamürsel`de

Karamürsel'de 384 konut 61 bin YTL ile 145 bin YTL arasında satışa çıkartıldı. Temeli önümüzdeki günlerde atılacak konutlar 20 ayda tamamlanacak. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel'de belediye iştiraki Kent Konut A.Ş. tarafından 47 bin 665 metrekarelik alan üzerinde yaptırılacak 384 konutun tanıtımı için toplantı düzenledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kültür Merkezi'ndeki tanıtım toplantısında, Karamürsel'in, Kocaeli'nin bir incisi olduğunu söyledi.

Çocukluğumdan beri Karamürsel için iyi işler yapmayı istediğini ifade eden Karaosmanoğlu, bu isteğinin yıllar sonra gerçekleştiğini belirterek, "Bugün çok mutluyum. Bu kente hizmet etmek bana nasip oldu" dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm çerçevesinde başlattığı 20 bin konut hedefine doğru hızlı ve emin adımlarla ilerlediklerini anlatan Karaosmanoğlu, şunları kaydetti:

"Karamürsel planlama yönünden diğer ilçelerimize göre daha düzenli. Biz de konutları yaparken Karamürsel'in doğal güzelliğine ilk plana aldık.

Karamürsel'in güzelliklerine güzellik katmak istedik. Amacımız doğrultusunda çalıştığımıza inanıyorum. Karamürsel Merkez Kent Konutları hepinize hayırlı uğurlu olsun."

Kent Konut A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Bayraktar da 'Karamürsel Merkez Konutları'nın ilçe merkezine bir kilometre mesafede İzmit-Yalova duble yolu üzerinde Kayacık Mahallesi'ne kurulacağını belirtti.

Konutların, radyan temel, tünel kalıp sistemiyle yapılacağını ifade eden Bayraktar, "12 bloktan meydana gelecek konutlar A ve B olmak üzere iki tipten oluşuyor. Asansörlü, doğal gaz kombili, uydu yayın sistemli, ısı izolasyonlu. Konutlar A ve B bloktan oluşuyor. 125 metrekare A blokta 224 konut, B blokta ise 160 konut bulunuyor. Konutlar, İzmit Körfezi'ne yapılacak Asma Köprü nedeniyle ayrı bir değer kazanacak. Karamürsel'i modern bir şehir yaptık" diye konuştu.

61 bin YTL ile 145 bin YTL arasında satışa çıkartılan konutların temeli önümüzdeki günlerde atılacak ve 20 ayda tamamlanacak.