7 ay bekleyen taksitler ilgi gördü, Starland`da satışlar hızlandı

7 ay bekleyen taksitler ilgi gördü, Starland`da satışlar hızlandı

Ali Ağaoğlu, My World'ün Starland etabında başlattıkları kampanya ile birlikte satış ofislerinde haftasonu kuyruk oluştuğunu söyledi.


Ağaoğlu'nun Batı Ataşehir'de devam eden konut projesi My World'ün 4'ncü etabı olan Starland'a Finanskent doping gibi geldi. Ağaoğlu'nun sektörde şimdiye dek geliştirilen en iddialı 'finansman modeli'yle satışa sunduğu Starland'a büyük ilgi gösterilirken Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu başkanı Ali Ağaoğlu, "Kampanyada toplam 354 konut var, kısa sürede satılacağını tahmin ediyorum" dedi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı ise, yeni modelin sektöre yön vereceğini vurgularken, ortaya sundukları finansman modeline önce bankaların da şaşırdığını ancak bugün modeli desteklemek üzere bekleyen başka bankalar da olduğunu açıkladı.

Hafta içinde satışa çıkardıkları Starland projesinin finansman modelinin yoğun ilgi gördüğünü vurgulayan Ali Ağaoğlu, bu ilgide Ataşehir'e inşa edilecek Finanskent'in de etkili olduğunu açıkladı.Ağaoğlu'nun Starland'le uygulamaya koyduğu finansman modeline göre, dairenin toplam bedeli üzerinden yüzde 12,5 peşinat ödeniyor ve taksitler 7 ay sonra başlıyor. Taksitlerini daha da geç başlatmak isteyenler daha yüksek peşinat vererek, isterlerse taksit ödemelerini 10 veya 13 ay sonra başlatacak. 240 aya kadar vade olanağı tanıyan finansman modeli, 12 aylık ödemede yüzde 0,47'den başlayan, 240 ayda ise yüzde 1,21'e kadar uygun vade oranları sunuyor.

Yapımı devam eden ve bu yılın Ağustos ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanan Starland'de, 1+1'den 5+1'e, çatı dubleksten bahçe dublekse kadar 8 farklı daire seçeneği bulunuyor. Büyüklükleri 67 metrekarden 323 metrekareye kadar değişen Starland'da, 13, 16 ve 28 katlı bloklarda toplam 354 adet konut bulunuyor.

Starland'de oturmak veya yatırım amaçlı ev almak isteyenler Ağaoğlu'nın finansal gücü ile oluşturduğu, Akbank ve Vakıfbank tarafından desteklenen piyasadaki en uygun ödeme koşullarından faydalanacaklar. Bölgeye başta Merkez Bankası olmak üzere birçok banka ve finans kuruluşunun taşınmasıyla değerini katlayacak yeni konutlar, yatırım amaçlı konut alanlara da büyük bir fırsat sunuyor.

Kampanya kapsamında 1+1 dairelere 205 bin YTL, 2+1'ler için 310 bin YTL, 3+1 dairelere 410 bin YTL, 4+1 dairelere 752 bin YTL, 5+1 dairelere 868 bin YTL'den başlayan fiyatlarla; 12 ay için yüzde 0,47, 36 ay için yüzde 0,98, 60 ay için yüzde 1,09, 120 ay için yüzde 1,17, 240 ay için yüzde 1,21 faizle kredi olanağı sunuluyor.

TEBERNÜŞ KİREÇCİ