11 / 08 / 2022

8. AVM Yatırımları Konferansı Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleşecek!

8. AVM Yatırımları Konferansı Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleşecek!

52 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi AYD'nin (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı 3 Mart 2016’te Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirilecek.52 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi AYD'nin (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı 3 Mart 2016’te Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirilecek. AVM sektörüne yön veren AYD ve sektörün eğitim, bilgi ve gelişim merkezi SOYSAL işbirliği ile hayata geçirilecek konferans; AVM yatırımcılarını, merkez yöneticilerini, perakendecileri ve sektöre destek veren firmaları bir araya getirecek. VIII. AVM Yatırımları Konferansı’nda sektörel konulardan yeni ufuklar açacak oturumlara, farklı bilgi ve deneyimlerin aktarılacağı yol gösterici bir içerik sunulacak.


AVM Yatırımları Konferansı, 8’inci yılında 9 farklı oturuma ev sahipliği yapacak. Moderatörlüğünü Melda Yücel Kocaalp’in üstleneceği konferans AYD Başkanı Hulusi Belgü ve Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya’nın açılış konuşmaları ile başlayacak. Mall Income Group, Genel Müdürü Damian Lewis “Kira Dışı AVM Gelirlerini Artırmak” başlıklı oturumunda “Kira dışı gelirler nelerdir, nasıl artırılır?”, “Dünyada ve Türkiye’de kira dışı gelirin, toplam gelire oranı nedir?” vb. gibi soruları yanıtlarken AVM gelirleriyle, AVM’nin değeri arasındaki ilişki, AVM gelirleri artırılırken müşteri memnuniyetini geliştirmenin yolları gibi önemli konuların da altını çizecek! “Müşteri Odaklı AVM’ler” başlıklı oturumu yönetecek isim ise Açıkkart İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Direktörü İdil Laslo. Hemen ardından TEPAV İcra Direktörü Dr. Güven Sak “Türkiye’ye Ezber Bozan Bakış” başlıklı oturumuyla katılımcıları yol gösterici bir yolculuğa çıkaracak.


İlk kahve molasının ardından “Alışveriş Merkezleri Hizmet Başarı Ödülleri”nde, Alışveriş Merkezleri Hizmet Kalitesi Benchmark Projesi'nde 2015 yılında en yüksek notu alan AVM yöneticilerinin ödülleri takdim edilecek. Ardından “Yeni Nesil AVM’ler” başlıklı oturumda Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar söz alacak. Pronet Genel Müdür Yardımcısı Melih Niyego, “Alışveriş Merkezleri ve Güvenlik Algısı” başlıklı oturumunda AVM’lerin yaşamsal konusu olan güvenliği yeni ortam, yeni kararlar ve yeni aksiyon planları doğrultusunda masaya yatıracak. Marka ve Pazarlama Dâhisi Martin Lindstrom ise katılımcılarla iş dünyasının markalara ve müşteriye bakışını değiştirecek ipuçlarını paylaşacak. Lindstrom, Time Dergisi’nin “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” listesinde ve Bestseller listelerinden inmeyen “Buy.ology / Satın Almaya Dair Bildiğimiz Her Şey Neden Yanlış?” ve çok sayıda kitabın da yazarı.


Öğlen yemeği sonrasında Kanyon Genel Müdürü, AYD Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu Başkanı Cem Eriç ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Genel Sekreteri Konca Çalkıvik, “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Söyleyeceklerimiz Var!” isimli oturumu gerçekleştirecekler. AVM’cilerin sorup Boyner Grup Başkan Yardımcısı Serdar Sunay’ın cevaplandıracağı “Kırmızı Koltuk” isimli oturumda ise; “Perakendeciler AVM’lerden ne bekliyor?”, “Perakendecilerin gözünden ‘AVM Müdürü’ profili nedir?”,“2016’nın perakende trendleri neler?”, “Nasıl bir AVM hayal ediliyor?”, “Perakendeciler neyi, niçin yapıyor?” gibi daha birçok soru cevaplanacak. Bu oturumun Moderatörlüğünü ise; Zorlu Center Genel Müdürü Didem Aydın gerçekleştirecek. Kapanışa doğru bu yıl ilk kez “İnteraktif Forum” oturumu gerçekleştirilecek. Bugüne kadar birbirinden ayrılmaz ikili olan AVM’cilerin ve perakendecilerin nasıl bir işbirliği içinde olması gerektiği hep tartışılan konular arasında. Bu doğrultuda düşünülerek hazırlanan İnteraktif Forumda da moderatör eşliğinde tüm katılımcıların görüşlerini söylemeleri sağlanacak ve ortaya çıkan sonuçlar da ekrana yansıtılacak. ” TAMPF Özel İkramlı Network Saati ile sona erecek.