Adana, Safranbolu, Fatih, Diyarbakır ve Batman'da satılık arsalar!

Adana, Safranbolu, Fatih, Diyarbakır ve Batman'da satılık arsalar!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Adana Defterdarlığı ile Safranbolu ve Fatih belediyeleri muhtelif taşınmazların satışı için ihale açtı.Safranbolu Belediye Başkanlığı ilçenin Yeni Mahalle, Halkevi sokakta bulunan ve tapunun 4 parselinde kayıtlı, 5 bin 417 metrekare bahçe vasfındaki taşınmaz, en az dört yıldızlı veya daha fazla düzeyde bir otel yapılmak üzere satışa çıkarıldı.

İhale, kapalı teklif usulü ile 10 Ekim 2007 tarihinde saat 14.00'de belediyede yapılacak.

Muhammen bedeli 950 bin YTL olarak belirlenen ihalede katılımcılardan geçici teminatın yüzde 3'ü olan 28 bin 500 YTL tutarında geçici teminat bedeli alınacak.

Katılımcılar ihalenin şartnamesini bedeli mukabili belediyeden temin edebilecekler.

-FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI-

Fatih Belediye Başkanlığı ise Fatih-Hasan Halife Mahallesi Akdeniz Caddesi 56 parselde kayıtlı 382 metrekare alanlı boş arsayı satışa çıkardı. İhale, 9 Ekim 2007 tarihinde saat 11.00'de kapalı teklif usulü ile Fatih Belediye Başkanlığında yapılacak. Muhammen bedeli 3 milyon 200 bin YTL tutarında olan taşınmazın satışında katılımcılardan 81 bin 360 YTL tutarında geçici teminat bedeli alınacak.

İhale, 9 Ekim 2007 tarihinde saat 11.00'de Fatih Belediye Başkanlığında yapılacak.

İstekliler işin şartnamesini bedel ödeyerek Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden temin edebilecekler.

-TMO-

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü ise Batman'ın Beşiri Aviski Köyü ile Diyarbakır'ın Bismil Sinanköyünde bulunan 2 adet taşınmazı satışa çıkardı.

Buna göre Batmanın Beşiri Aviski Köyündeki 9 bin 750 metrekare hizmet, jeneratör ve baskül binası, ile 3x2'li lojman 53 bin YTL muhammen bedel üzerinden satılacak.

Diyarbakırın Bismil Sinanköyündeki 41 bin 236 metrekare hizmet binası ve malzeme deposu ise 41 bin YTL muhammen bedelle satışa çıkarıldı.

İhale, 24 Ekim 2007 tarihinde saat 14.30'da TMO Genel Müdürlüğünde kapalı zarfla teklif alma yöntemi ile yapılacak. Söz konusu satışlarda katılımcılardan geçici teminat tutarı muhammen bedelin yüzde 3'ü olarak belirlendi.

İstekliler işin şartnamesini TMO Genel Müdürlüğü Teknik İşler Daire

Başkanlığından ve Batman Şube Müdürlüğünden temin edebilecekler.

-ADANA DEFTERDARLIĞI MİLLİ EMLAK DAİRESİ BAŞKANLIĞI-

Öte yandan  Adana  Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Batı Emlak Müdürlüğü Seyhan İlçesi Kurttepe Köyünde bulunan arsayı açık teklif usulü ile satışa çıkardı.

6 bin 86 metrekare yüzölçümlü taşınmazın hazine hissesi olan 5 bin 324 metrekaresi 950 bin YTL tahmini bedelle satılacak. İhalede katılımcılardan 285 bin YTL tutarında geçici teminat bedeli alınacak.

İhale, 8 Ekim 2007 tarihinde saat 10.00'da açık teklif usulü ile Defterdarlık Batı Emlak Müdürlüğünde gerçekleştirilecek.

Söz konusu ihalenin teknik şartnamesi mesai saatleri içinde Defterdarlık

Batı Emlak Müdürlüğünden bedelsiz olarak görülebilecek.