Adana'da İnşaat, Isıtma-Soğutma ve Kent Fuarı açıldı!

 Adana'da İnşaat, Isıtma-Soğutma ve Kent Fuarı açıldı! Adana'da İnşaat, Isıtma-Soğutma ve Kent Fuarı açıldı!

Adana’da TÜYAP tarafından Büyükşehir Belediyesi Çukurova Belediyeler Birliği, Makine ve İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubeleri işbirliğiyle düzenlenen 'İnşaat, Isıtma-Soğutma ve Kent Fuarı' açıldı...
TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki açılış törenine,  Adana  Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Çukurova Belediyeler Birliği ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kazım Barışık ile bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


Açılışta konuşan TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Eşzamanlı gerçekleştirdiğimiz 'Adana İnşaat 2013 - 7. Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri Fuarı', 'Adana IHS 2013 - Adana 6. Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz Teknolojisi, Tesisat ve Yalıtım Fuarı' ile 'Adana Kent 2013 - 5. Belediye İhtiyaçları Fuarı, sektörün tüm bileşenleri buluşturdu” dedi.


Çukurova Belediyeler Birliği Başkanı Burhanettin Kocamaz ise Adana ve Mersin'de aynı alanda 2 fuarın yapılmasının doğru olmadığını vurguladı.


Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da Adana'daki inşaat sektörünün deneyimli olduğunu belirterek, “Kentimizde 12 ay inşaat yapılabiliyor. Bu çok büyük bir avantaj” ifadelerini kullandı. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, fuarlar sayesinde teknolojik gelişmelerin somut olarak takip edildiğini kaydetti.


Açılış kurdelesini birlikte kesen protokol üyeleri, daha sonra fuardaki stantları gezdi. Çukurova Fuarcılık A.Ş. ile Adana Büyükşehir Belediyesi desteğinde gerçekleştirilen ve 12 ülkeden 205 firmanın katıldığı fuar, 17 Şubat'a kadar açık kalacak.


Adana Büyükşehir Belediyesi