Çukurova Balkon

Adıyaman Mera'da kentsel dönüşüm başladı!

Adıyaman Mera'da kentsel dönüşüm başladı! Adıyaman Mera'da kentsel dönüşüm başladı!

Adıyaman'ın en eski mahallelerinden olan Mara Mahallesi'nde, Kentsel Dönüşümün uygulanması amacıyla proje çalışmalarına başlandı. Bölge yeni yapılaşmaların uygulanması için proje üzerinde çalışmalar yapıldı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Mahalle riskli alan olarak belirlenip, bölge "Kentsel Dönüşüm" kapsamına alınarak, yeni yapılaşmaların uygulanması için proje üzerinde çalışmalar yapıldı. Adıyaman Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kentsel Dönüşüm Bürosu'nda Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Vechi Yüksek öncülüğünde bir araya gelen teknik heyet, kapsamlı bir çalışma yaptı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı, jeoloji mühendisi Nazik Bekdemir ve şehir plancısı Esra Özyurt Aydın, İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Salih Alkayış, Adıyaman Belediyesinin kentsel dönüşüm teknik ekibi bilgisayar mühendisi Nevzat İlhan, jeoloji mühendisi Abdurrahman Bölücü, şehir plancısı Büşra Saygı, Mimar Aysel Ertemir ve harita mühendisi Hakan Öztürk'ün katılımıyla oluşan heyet, alan ile ilgili çalışmaları değerlendirip, projenin devamı için yeni çalışmalara başladı.


Adıyaman'da Bugün