Adolf Hitler'in doğduğu ev satışa çıkarılacak!

Adolf Hitler'in doğduğu ev satışa çıkarılacak!Nazi lideri Adolf Hitler'in Avusturya'da doğduğu evin sahibi, evi satmaya karar verdi


Nazi lideri Adolf Hitler'in Avusturya'da doğduğu evin sahibi, evi satmaya karar verdi ancak yetkililer, buranın faşistlerce satın alınarak bir nevi "tapınağa" dönüştürülmesinden endişe ediyor.

Daily Mail'in haberine göre, sahibi, Braunau-am-Inn'deki evi 2 milyon sterlinden satışa çıkarmayı planlıyor. Ancak şehrin yerel yetkilileri, evin aşırı sağcıların eline geçmesini önlemek için bir yol bulmaya çalışıyor. Braunau Belediye Başkanı Gerhard Skibe, en iyi çözümün belediye meclisinin evi satın alması olduğunu böylece evin akıbetini kontrol edebileceklerini söyledi. Ancak, belediyenin evi satın alacak kadar parasının bulunmadığı belirtiliyor. Belediye başkanı, satışa çıkarılması halinde evi kasabanın satın alabilmesi için merkezi hükümete başvurmayı düşünüyor. Zemin katında Gasthof Zum Pommer adlı bir bar bulunan binanın üst katını kiralayan Hitler'in ailesi burada 1892'ye kadar yaşamıştı. Hitler, 20 Nisan 1889'da dünyaya gelmişti. Evin sahibi, bara adını veren Gelinda Pommer ailesi, son 20 yıldır evi yaşlı ve hasta bakımevi olarak kullanan kuruluşun taşınacak olması dolayısıyla satış kararı aldı. Evde, hatta doğduğu odada bile Hitler'e ilişkin hiçbir emare bulunmadığı belirtiliyor.
AA