14 / 08 / 2022

Afyon Çimento Fabrikası'nın imar planında değişikliğe gidildi!

Afyon Çimento Fabrikası'nın imar planında değişikliğe gidildi!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Çimento Fabrikası'nın bulunduğu alanda imar plan değişikliğine gidildiğini söyledi. Başkan Çoban, "Alanda imar yapılanması titizlikle gerçekleştirilecek. Bölge yeni bir Karaman Mahallesi olmayacak" dedi.Çimento Fabrikası’nın bulunduğu alanda imar plan değişikliğine gidildi. Bölgedeki planlama hakkında bilgi veren Başkan Burhanettin Çoban; yeşil alandan, sağlık alanına, eğitim alanından, ibadet alanına kadar her şeyin ayrıntılarıyla düşünüldüğü 395 bin metrekare alandaki yapılaşmada yolların geniş tutulduğunu bildirerek planlamayla ilgili net konuştu.


“YENİ BİR KARAMAN OLMAYACAK”

Afyonkarahisar Belediye Meclisi,  ÇİMSA bünyesinde faaliyet gösteren çimento fabrikasının, Halımoru Köyünde yapılan modern fabrikasına  taşınacak olması nedeniyle Fatih Eşrefpaşa ve Güvenevler Mahallesini kapsayan bu bölgede yeniden imar plan tadilatına gitti.


Titiz bir çalışma yapıldı

Konuyla ilgili Belediye Meclis Üyelerine ayrıntılı bilgi veren Başkan Burhanettin Çoban, yeni bir Karaman Mahallesi oluşturulmaması için titizlikle üzerinde çalışılan planlamada 65 bin metrekare yeşil alan, 20 bin metrekare eğitim alanı, 3 bin metrekare ibadet alanı, 2 bin metrekare  ise sağlık alanı ayrıldığını bildirdi.


Yollar geniş tutuldu

Başkan Çoban 25-20- ve 15 metre olacak şekilde yolları tasarlanan bölgede 10 kata kadar yapı yapılabileceğini bildirdi. Başkan Çoban, yapılarda bahçe çekme mesafeleri düzenleneceği için Karaman Mahallesinde ki gibi bitişik ve birbirine ek binalar olmayacağını söyledi.


Afyon Kocatepe Gazetesi