Afyonkarahisar Sandıklı Kent Meydanı'nda son durum!

Afyonkarahisar Sandıklı Kent Meydanı'nda son durum!Sandıklı tarihi’nin gördüğü en büyük proje olan “Sandıklı Kent Meydanı” projesi, aralıksız devam ediyor. Gece, gündüz projeyi bitirmek için çalışan işçiler, büyük iş makineleri ile 7/24 mesai harcıyorlar.Sandıklı tarihi’nin gördüğü en büyük proje olan “Sandıklı Kent Meydanı” projesi, aralıksız devam ediyor. Gece, gündüz projeyi bitirmek için çalışan işçiler, büyük iş makineleri ile 7/24 mesai harcıyorlar.


Yaklaşık 3000 metrekarelik bir alanda, yapılacak olan “Kent Meydanı”nda üç temel unsur göze çarpıyor. Birincisi her bir katı 1932 metrekareden oluşan toplamda 5796 metrekareden olan 3 katlı otopark ile Sandıklı merkezde oluşan trafik yoğunluğu sorununu kökünden çözecek olan bu uygulama vatandaşlara araç parkı konusunda büyük bir kolaylık sağlamış olacak.


İkinci unsur, şimdi ki Belediye binasının yan tarafına yapılacak olan “Sosyal Tesisler”. Bu tesislerde ise kafeler, işyerleri, çay parkları ve en üst katının restaurant olarak düşünüldüğü, toplam 1305 metrekareden oluşan devasa bir tesisi Sandıklı'ya kazandırılmış olacak.


Üçüncü unsur ise ağaçlandırma ve dinlence yerleri ile vatandaşların günün yorgunluğunu atabilecekleri nezih ortamlar sunulacak. 


Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl konu ile ilgili olarak; “Bu çalışmaları yaparken tek düşüncemiz senelerdir bir çivi dahi çakılamayan Sandıklımızı hak ettiği yere getirmektir. Belediyemize ait hiçbir taşınmazı satmadan tamamen kendi imkanlarımız ile yaptığımız bu projeler vatandaşlarımız tarafından takdir edilmektedir. Bu projeleri hayata geçirerek Sandıklı Belediyemizin bizden önce kaybettiği itibarını ve güvenini geri kazandırdığımızı düşünüyorum. Sandıklı Belediyesi olarak bu ve buna benzer daha pek çok projeyi siz değerli hemşerilerimiz ile buluşturmak için yoğun bir çaba göstermekteyiz.  Destekleriniz ve teveccühleriniz için tüm Sandıklı Halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.


Sandıklı Belediyesi