Akçaabat'a yeni stadyum inşa edilecek!

Akçaabat'a yeni stadyum inşa edilecek!


Akçaabatlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Bektaşoglu Gençlik ve Spor eski Genel Müdürü şimdi ise Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay Akçaabat'a 10 bin kişilik yeni bir stad için TOKi Başkanı ile görüşeceğini açıkladı...


Akçaabatlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Bektaşoglu Gençlik ve Spor eski Genel Müdürü şimdi ise Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay'la Trabzon'da bir araya geldiler. Yaklaşık bir ay önce ilk görüşmesi yapılan Akçaabat Stadyumu ile ilgili görüşmenin ikincisi Trabzon'da yapıldı. Görüşmede TUFAD Başkanı Nurettin Balaban da yer aldı. 


Konuyla ilgili konuşan Mehmet Atalay "Akçaabat Fatih Stadyumu'nu alırken yerine Akçaabat'a 10 bin kişilik bir stadyum yapıp devredecektik. Bu stadı hem Akçaabat Sebat'a lazımdı hem de futbol şehri Trabzon için çok önemli ve gerekli bir proje idi. Bu stad Sebatspor'un maçlarının ve şehirdeki diğer etkinlikler ve kutlamalarının yanı sıra ümit milli takım maçları, uluslararası bazı turnuvalar için düşünmüştük. Bu tür 10 bin kapasiteli statlar hem dolu oluyor hem de müsabakalar seyirci ile iç içe güzel bir kaynaşma ortamında geçiyor. Ancak, 40 bin kişilik statları doldurmak mümkün olmuyor, boş kalıyor" dedi. 


Akçaabat Fatih Stadyumu'nun bulunduğu alan farklı bir amaçla kullanılırsa yeni bir stadyuma ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Atalay "Biz Akçaabat sınırları içerisinde Akçaabat'a 10 bin kişilik yeni bir stad yapma sözü verdik. Bu kutsal davada Akçaabatlıların yanındayım. Ayrıca Ankara'ya dönünce  TOKİ  başkanı ile Fatih Stadyumu ve yeni stadyum meselesini bir kez daha görüşeceğim" dedi. 


Atletizim Stadyumu'nun aynı kalamasından yana olduğunu dile getiren Atalay "Geçmişte konuştuğumuz işlerden biri de yeni yapılacak atletizm stadında ara ara futbol müsabakaları oynanacaktı, yine de oynanabilir. Ancak, Akçaabat Atletizm Stadı dünyada örnek projeler arasındadır. Bence bu tesis Trabzon'a yakıştı, böyle kalmalıdır" şeklinde konuştu. 


Çorum Tek Yıldız Gazetesi