Akdeniz Oyunları için inşaatı süren tesislerin yüzde 90'ı bitti!

Akdeniz Oyunları için inşaatı süren tesislerin yüzde 90'ı bitti!Organizasyon için inşaatı süren tesislerin yüzde 90 oranında tamamlandığı bildirildi. Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Korkmaz ''Herhangi bir tesis problemimiz yok'' dedi.2013 Akdeniz Oyunları kapsamında Mersin'de inşaatı süren tesislerin yüzde 90 oranında tamamlandığı bildirildi. 

     Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz, beraberindeki koordinatörlük çalışanlarıyla inşaatı süren tesisleri gezerek, incelemelerde bulundu. 

     İncelemelerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Korkmaz, 20 Haziran tarihinde başlayıp 30 Haziran'da bitecek olan organizasyona hızla yaklaşıldığını söyledi. 

     Tesislerin büyük bir kısmının Nisan ayının sonu itibariyle teslim edileceğini vurgulayan Korkmaz, şöyle devam etti: 

     ''11 kortun bulunduğu tenis tesisimiz yüzde 95 tamamlandı. Diğer tesislerimiz de yüzde 90'lar seviyesinde tamamlandı. Bu tesisler, Mersin'e 450 milyon lira civarındaki yatırımla yapılıyor. Bakanlığımızın başkanlığında büyük bir hedefe doğru hızla ilerliyoruz. Herhangi bir tesis problemimiz yok. Yalnızca stadyumda yüklenici değişikliği oldu. Orada da yapılan çalışmalarla, bir ayda yapılabilecek işler 10 günde tamamlandı. Bu anlamda da stadyumda bu yüklenici değişikliğinden dolayı bir endişeye mahal olmadığını gördük. Herhangi bir sıkıntımızın yok. Mersin Üniversitesi, Mersin Valisi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden ve diğer tüm kurumlardan beklediğimiz desteği aldık. Büyük bir finale doğru hızla ilerliyoruz. Akdeniz Oyunları'nın Mersin'e bırakacağı en büyük miras, tesisler olacak.'' 

     Türkiye'nin organizasyonlar kapsamında çok büyük başarılara imza atmış bir ülke olduğunu dile getiren Korkmaz, şunları kaydetti: 

     ''Türkiye, yönetsel kapasitesi çok büyük bir ülke. Çok büyük olayları yönetebilecek yeteneğe sahip bir ülke. Şüphesiz bu ülke, 2020 İstanbul Olimpiyatları'nı da yapabilir. Burada göstereceğimiz başarının 2020 Olimpiyatları'nda etkili olacağını biliyorum. O bilinçle ve arzuyla çalışıyoruz.'' 

     Korkmaz, Mersin'in 2016 yılında yüzme, atletizm, cimnastik branşlarını bir arada olduğu yeni bir organizasyona da ev sahipliği yapmasının gündemde olduğunu sözlerine ekledi. 

     


AA