29 / 05 / 2022

Akfen GYO 2021'de 17.7 milyon Euro kira geliri elde etti!

Akfen GYO 2021'de 17.7 milyon Euro kira geliri elde etti!

Akfen GYO'nun kira gelirleri 2021 yılında 17.7 milyon Euro oldu. Bu rakam şirketin kuruluşundan itibaren elde ettiği en yüksek kira geliri oldu. Şirketin kira gelirleri bir önceki yılın kira gelirlerine oranla Euro bazında yüzde 128 artış sağlandı. Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) aylık yatırımcı raporu hakkında açıklama yaptı. 

Akfen GYO'nun kira gelirleri 2021 yılında 17.7 milyon Euro oldu. Bu rakam şirketin kuruluşundan itibaren elde ettiği en yüksek kira geliri oldu. Şirketin kira gelirleri bir önceki yılın kira gelirlerine oranla Euro bazında yüzde 128 artış sağlandı. 

Akfen GYO'nun KAP açıklaması:
Şirketimizin kira gelirleri 2021 yılında 17,7 milyon EUR olarak gerçekleşmiş olup bu gelir Şirketimizin kuruluşundan bu yana elde ettiği en yüksek kira geliridir. 2021 yılının ilk yarısında salgınla ilgili kısmi kısıtlamaların devam etmesine karşın bir önceki yılın kira gelirlerine oranla EUR bazında %128 artış sağlanmıştır. 

Şirketimizin her ay yayımlamakta olduğu aylık yatırımcı raporları görsel olarak daha zengin ve grafiksel anlatımlı olarak web sitemize yüklenmiş olup https://www.akfengyo.com.tr/tr/yatirimci-iliskileri/operasyonel-performans adresinden Türkçe ve İngilizce olarak ulaşılabilir.