Akiş GYO'dan kredi açıklaması!

Akiş GYO'dan kredi açıklaması!

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) kredi sözleşmesi hakkında açıklama yaptı.


Akiş GYO'nun HSBC Bank Londra'dan kullanmış olduğu ve vadesi 2019 yılında dolan kredinin yeniden yapılandırılması kapsamında HSBC Bank A.Ş.'den 45 milyon ABD Doları tutarında, 47 aylık eşit taksitli son vade tarihinde 13 milyon 500 bin ABD Doları tutarında balon ödemeli kredi kullanılmasına ve ilgili şartları düzenleyecek Genel Kredi sözleşmesi imzalanmasına karar verildi. 

Akiş GYO'nun maliki bulunduğu Acıbadem Mahallesi, Çeçen Sokak, N 25, Üsküdar, İstanbul adresinde bulunan Akasya AVM üzerinde banka lehine, serbest dereceden istifade hakkı tanınmak sureti ile 3. derece 1.sırada 60 milyon dolarlık üst limit ipoteği tesis edilmesine ve bu kapsamda Akiş GYO ile banka arasında ipotek sözleşmesi akdedilmesine karar verildi. 

Akiş GYO'nun KAP açıklaması:
Yönetim Kurulumuzca;
Şirketimizin, HSBC Bank Londra'dan kullanmış olduğu ve vadesi 2019 yılında dolan kredinin yeniden yapılandırılması kapsamında HSBC Bank A.Ş.'den ("Banka") 45.000.000 ABD Doları (Kırk Beş Milyon ABD Doları) tutarında ,  47 (kırk yedi) aylık eşit taksitli , son vade tarihinde (kırksekizinci ödeme) 13.500.000 ABD Doları (On Üç Milyon Beş Yüz Bin ABD Doları) tutarında balon ödemeli kredi kullanılmasına ve ilgili şartları düzenleyecek Genel Kredi sözleşmesi imzalanmasına , Şirketimizin maliki bulunduğu Acıbadem Mahallesi, Çeçen Sokak, N 25, Üsküdar, İstanbul adresinde bulunan Akasya AVM üzerinde Banka lehine, serbest dereceden istifade hakkı tanınmak sureti ile 3. derece 1.sırada USD 60.000.000'lik üst limit ipoteği tesis edilmesine ve bu kapsamda Şirketimiz ile Banka arasında ipotek sözleşmesi ("İpotek Sözleşmesi") akdedilmesine,
Karar verilmiştir.

Saygılarımızla,
Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.