Akiş GYO’nun kurumsal yönetim derecelendirme notu yükseldi!

Akiş GYO’nun kurumsal yönetim derecelendirme notu yükseldi!

Akiş GYO kurumsal derecelendirme notuyla gayrimenkul ve inşaat sektöründe zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. Şirketin kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,62 (96,19) olarak güncellendi...


Akkök Holding’in gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Şirketin kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirmesine ait çalışmaları, Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından tamamlandı. 21 Kasım 2019 itibari ile Akiş GYO'nun kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,62 (96,19) olarak açıklandı. Akiş GYO’nun 2018 kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,54 olarak açıklanmıştı.

"Ülkemiz ekonomisi için değer yaratmaya devam edeceğiz"

Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy nitelikli ve yüksek kira getirili portföy yapısı ve kurumsallık anlayışı ile Türkiye’de bulunan diğer GYO’lar arasında farklı bir konuma sahip olduklarını belirtti. Durusoy, "Özellikle kurumsal yatırımcıların gözünde GYO denilince akla gelen ilk marka olmak istiyoruz. Sermaye piyasalarındaki yatırımcılar açısından yatırım kriterleri arasında sayılan kurumsal yönetim derecelendirme notumuzun yükselmesi bizleri mutlu etti. Orta ve uzun vadede gelirlerimizin artması ve ülkemiz ekonomisi için yeni değerler yaratılması şirketimiz için öncelik olmaya devam edecek. Bu vesileyle başarımızda katkıları bulunan çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum" diye konuştu.