Aksaray'da kentsel dönüşüm başladı!

Aksaray'da kentsel dönüşüm başladı!Aksaray Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi'nde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamında ilk yıkım başladı. 


Aksaray'ı modern bir görünüme kavuşturmak için çalışan Aksaray Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Aksaray Belediyesi'nde yer alan habere göre; belediye ekipleri çalışmalar dahilinde Hamidiye Mahallesi'nde ilk yıkımı gerçekleştirdi. 

Şehrin merkezinde olan Hamidiye Mahallesi Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in girişimleri ile Kentsel Dönüşüm Rezerv Alanı olarak ilan edilmişti. Başkan Dinçer burada güvenli, sağlıklı ve modern binalar inşa etmek için kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdi. 23 Bin Metrekarelik alanda 650 bağımsız birimin dönüştürüleceği projede ilk olarak mahalleye bilgilendirme ofisi açıldı. 

Aksaray

Belediye yetkilileri bilgilendirme ofisinde mahalle sakinlerine bilgi aktarak talep toplama işlemlerine başladılar. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u sık sık ziyaret ederek Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Proje üzerinde yapılan tüm çalışmalar htüm hızıyla devam ederken gelinen süreçte ilk binanın yıkım çalışmaları başlatıldı. Yıkım çalışmalarına Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı. Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında başlatılan yıkım çalışmalarında ilk olarak 30 yıldır atıl durumda olan ve çirkin görüntü oluşturan bir binanın yıkımı gerçekleştirildi.

Yıkım çalışmalarında basın mensuplarına açıklama yapanBelediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Hayırlı günler diliyorum bugün şehrimiz için anlamlı bir gün. Şehrimizde daha önceden çalışmasını yaptığımız ve kararlarını aldığımız kentsel dönüşüm sürecinin yıkım çalışmaları için start veriyoruz. Malumunuz Hamidiye Mahallemiz Kentsel dönüşüme ihtiyaç duyan bir mahallemizdi. Seçim vaatlerimizden olan bir projemizdi. Şehrimizde bunu yaygınlaştırarak şehrimizin çehresini değiştirmek ve Aksaray’ı yeni bir kimliğe kavuşturmak adına önemli bir adımdı. Bizde göreve geldiğimizde bunun için çalışmalara başladık hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Sayın Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu’nun destekleri ve Sayın Valimizin katkıları ile bu çalışmaları nihayetlendirdik. Bugünde startını veriyoruz. Kentsel dönüşüm ihtiyacı bulunan alanlarda planlı olarak yıkım işlemleri gerçekleşecek. Toplu Konut İdaremiz ile birlikte süreci takip ederek konutları hızlı bir şekilde yaparak hak sahiplerine teslim edilecek.  Aksarayımız için önemli bir gün tarihi bir an diyebiliriz şehrimizin çehresini değiştirecek bir çalışmaya şahitlik ediyoruz. Projemizde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Aksaray

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in sonrasında basın açıklamalarında bulunan Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu: " Ulu Camimizin, Belediye Binamızın yakınında ve şehrimizin merkezinde yer alan bu noktayı bir dönüşüme tabi tutuyoruz. Burada daha yaşanır daha modern baktığımızda içimizi açacak bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz. Kentsel dönüşümler çok zordur çok meşakkatlidir bunun için tüm övgüler tüm tebrikler Belediye Başkanımız Evren Dinçer beye nedeni şu ki hiçbir Belediye Başkanı böyle sıkıntılı bir işe girmek istemez. Hepimiz şehrimizin güzelleştirilmesi için atılan bu adıma sahip çıkalım. Destek olalım ve projenin hızlı bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayalım. Belediye Başkanımızın her zaman yanındayız. Şehrimizin çehresini değiştirecek bir projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in ve Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun basın açıklamalarının sonrasında belirlenen noktalardaki binaların yıkım işlemlerine başlanıldı.

Aksaray'da riskli binalar yıkılıyor!