Ali Ağaoğlu: 25 yıl sonrası için arazi bakıyorum!

Ali Ağaoğlu: 25 yıl sonrası için arazi bakıyorum!

Ali Ağaoğlu ; '25 yıl sonrası için arazi bakıyorum. şžimdiye kadar 30 bin konut yaptım. şžu anda 11 bin 700 konutun inşaatını yürütüyorum. Bunun 5 binini yıl içinde teslim edeceğim' dedi  Ağaoğlu daha yeni başlamış!

Anadolu Markaları projesi kapsamında düzenlediğimiz konferansa Ağaoğlu Grubunun patronu Ali Ağaoğlu'nu davet ettik. Konferans sonrası hızla Londra'ya, oradaki kule projesi için bakanları ziyarete gideceği için, özel uçakla seyahat ettik. 1 saat 20 dakikalık yolculuk boyunca epey sohbet ettik. Uçağın kapılan açılınca, Kahramanmaraş'taki ilginç maceramız da başladı. İlgi, daha uçağın kapısında kendini göstermişti. İşadamlan, Ağaoğlu'na büyük ilgi gösterdiler. Hemen sonrasında gittiğimiz yemekte o ilgi artarak devam etti.

İlk işimi 13 yaşında yaptım'

Konferansın başlaması, Ağaoğlu'na yönelik ilgi nedeniyle gecikti. çok sayıda işadamı ve girişimci, elini sıkmak, fotoğraf çektirmek için yarıştı. Tıpkı konferans   sonrası olduğu gibi... Pilotun bize verdiği saatten ancak 30 dakika    sonra uçağa binebildik. Ali Ağaoğlu'nun   konuşması da büyük    ilgi çekti, çok sayıda soru aldı. Bu konuşmadan ve   uçaktaki sohbetten bazı    satır başlarına sizin de dikkatinizi çekme isterim

 

*  İlk işim, 13 yaşında, okuduğum Moran Kolejinin tenis ve basketbol kortlarını ihaleye girip almam oldu. Teneffüslerde işin başında durdum.

*  Babamın, 'Parayı başının üstünde taşırsan ezilirsin, ayağının altına alırsan yükselirsin' sözünü hiç unutmadım. Ağaoğlu ve My markalarını önce Uludağ'daki otelde kullandım. Orada başarılı olunca, 'Otel ile konut aynı özelliklere sahip' diyerek 1998'de
'MyCity' konseptini başlattım.

'25 yıl sonrası için arazi'

Grup olarak yatay değil,'dikey' büyümeyi tercih ettik. Hep birbirine bağlı sektörlere girdim. Sitelerimin önemli bölümünü 25 yıl önce geleceği görerek aldığım arazilerin üstüne yaptım. şžimdi de 25 yıl sonrası için arazi bakıyorum. şžimdiye kadar 30 bin konut yaptım. şžu anda 11 bin 700 konutun inşaatını yürütüyorum. Bunun 5 binini yıl içinde teslim edeceğim. Yıl içinde 10 bin konut daha başlıyor. Bana,'Ne kadar büyüyeceksiniz' diye soruyorlar. Ben de 'Daha projelere başlamadık ki!, Henüz başlama çizgisindeyiz' yanıtını veriyorum.
Posta