10 / 12 / 2023

Ali Güvenç Kiraz'ın A'dan Z'ye kentsel dönüşüm kitabı çıktı!

Ali Güvenç Kiraz'ın A'dan Z'ye kentsel dönüşüm kitabı çıktı!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Av.Ali Güvenç KİRAZ tarafından kaleme alınan ve Kentsel Dönüşüm yasasının pratik tüm süreçlerini irdeleyen A’DAN Z’YE KENTSEL DÖNÜŞÜM” kitabı çıktı...6306 sayılı yasa çıktığı günden bugüne yasa ile ilgili yapılan değişiklikler ve 3 yönetmelik değişikliği bu süreci yönetenlerde, bu konuda karar verme aşamasında bulunan vatandaşlarda ve uygulamayı yapacak olan müteahhitlerde ciddi tereddütler oluşmasına neden oldu.

 

A’DAN Z’YE KENTSEL DÖNÜŞÜM   tüm yönetmelik değişikliklerini de dikkate alarak ve uygulamada kullanılan tüm formlar ve dilekçeleri de içeren bir kaynak kitap niteliğindedir.

 

A’DAN Z’YE KENTSEL DÖNÜŞÜM tamamen pratiğe yönelik olarak hazırlanmış bir kitap olup kitabın içeriği tüm vatandaşlarımız tarafından kolayca anlaşılabilir bir nitelik arz etmektedir. 

 

Kentsel dönüşüm konusunda kafasında tereddütler içeren, süreci nasıl yapacağını ve yöneteceğini bilmek isteyen tüm vatandaşlarımız ve uygulamada yer alanlar için önemli bir kaynak olacaktır.

 

A’DAN Z’YE KENTSEL DÖNÜŞÜM kitabı Türkiye’de kentsel dönüşüm modelini en iyi uygulamış olan Eski  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın ile Kentsel dönüşüm konusunda ilk günden bugüne vatandaşları doğru bilgilendirme mücadelesini hiç bırakmayan gazeteci-yazar Yavuz Karaman’a ithaf edilmiştir.

 

Kitap halihazırda D&R başta olmak üzere kitapçılarda ve internet üzerinden kitap satışı yapılan kitap sitelerinde satılmaktadır.

 

Bilgilerinize saygılarımla

Av.Ali Güvenç KİRAZ


Geri Dön