30 / 03 / 2023

Alışveriş merkezleri yerini, alışveriş caddelerine bırakıyor!

Alışveriş merkezleri yerini, alışveriş caddelerine bırakıyor!

Türkiye’de artık alışveriş merkezleri yerini “Alışveriş Caddeleri”ne bırakıyor. Gül, “Alışveriş caddeleri, geleneksel pazar anlayışını alışveriş merkezi tarzıyla birleştiriyor. Bu yüzden AVC’lerdeki mağazalar, daha çok ilgi görüyor” dedi.Türkiye’de son yıllarda alışveriş merkezleri artarken, yeni bir anlayış gayrimenkul ve perakende sektörünü etkisi altına aldı; Alışveriş caddeleri… Alışveriş caddeleri tıpkı AVM’lerde olduğu gibi mağazaları organize bir şekilde tüketicinin önüne seriyor. Ancak bir farkla; açık bir caddede. Kapalı alanda zaman geçirmek zorunda kalmayan tüketici, aynı zamanda rahat bir şekilde alışveriş yapabiliyor. Her geçen gün artan alışveriş caddeleri hakkında, konunun uzman isimlerinden Gül Gül çarpıcı yorumlarda bulundu.

‘Geçmişteki pazarları bize anımsatıyor’

Daha önce Akkoza AVC, Arterium Cadde ve 3. Cadde gibi açık alışveriş cadde projelerini başarıyla hayata geçiren Agency Gayrimenkul’ün kurucularından Gül Gül, “Yoğun iş yaşamında yorulan insanlar, boş zamanlarını açık havada geçirmek istiyor. Alışveriş merkezlerinde kaliteli zaman geçirmek isteyen tüketici için doğru adres. Ancak AVM’lerin kapalı alanlar olması insanları zorluyor, bunaltıyor. Bu noktada alışveriş caddeleri bir adım öne çıkıyor. Alışveriş caddeleri ferahlığı ve organize yapısıyla insanları rahatlatıyor. Ayrıca AVC’ler geleneksel pazar kimliğini bizlere hatırlatıyor” dedi.

‘Akkoza çok farklı bir proje’ 

Gayrimenkul sektöründeki 20 yıllık tecrübesi doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini belirten Gül Gül, “Özellikle Garanti Koza tarafından hayata geçirilen Akkoza Alışveriş Caddesi projesi beni çok heyecanlandırıyor. Mimarisi, seçkin markaları, konumu ve sosyal yaşama katkısıyla Akkoza’nın alışveriş caddesi konseptinin en öncülerinden biri olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı. 
Geri Dön