Almanya'da DİTİB ve YTB'den ihtiyaç sahiplerine kira yardımı!

Almanya'da DİTİB ve YTB'den ihtiyaç sahiplerine kira yardımı!

Almanya'nın Köln kenti yakınlarındaki Hürth beldesinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Hürth Camisi yetkililerince mali destek alma şansına sahip olmayan vatandaşlara kira yardımı yapıldı.


Almanya'nın Köln şehri yakınlarındaki Hürth beldesinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Hürth Camisi yetkilileri tarafından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ihtiyaç sahiplerine temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı koliler dağıtıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) katkılarıyla yapılan ve "Yalnız Değilsin" sloganıyla yürütülen proje çerçevesinde hazırlanan kolilerde gıda malzemelerinin yanı sıra hijyen ürünleri de bulundu.

Yardımlar çerçevesinde ayrıca yükseköğretim kurumlarında değişim öğrencisi olan ve program dahilinde yurt dışında kalan, yeni tip koronavirüs salgını başladığı süreçte de mali destek alma şansına sahip olmayan vatandaşlara kira yardımının dışında çeşitli hediyeler de verildi.