27 / 09 / 2022

Altın fiyatları uçuşa geçiyor! Piyasa analistinden son 1 ay uyarısı

Altın fiyatları uçuşa geçiyor! Piyasa analistinden son 1 ay uyarısı

Piyasa Analisti Selçuk Ergin (Selcoin) yayınladığı piyasa değerlendirme videosunda artık yükselişlerin başladığını ve FED'in faiz kararı sonrası dolar, altın ve gümüş gibi emtialarda pik seviyelerin gelebileceğini ifade etti. Gram altında 1400 lira seviyesini veren Selcoin, tarihi söyledi.Yayınladığı piyasa videoları ile dikkatleri üzerine çeken Piyasa Analisti Selcoin, Amerika'da açıklanan enflasyon verilerinden sonra FED'in alacağı faiz kararları ve piyasalara etkilerini yorumladı. Açıklanan enflasyon verisi sonrası piyasalarda yukarı yönlü hareketlerin yaşandığını ifade eden Selcoin, emtia fiyatlarını etkileyecek bir kaç noktaya vurgu yaptı. İler ki günlerde güzel hareket alanlarının olacağını belirten Selcoin, Eylül ayına kadar süreç olduğunu ifade etti.

PİYASALAR HAREKETLENDİ
Türkiye Merkez Bankası'nın rezervlerinde büyüme olduğunu ifade eden Selcoin, "Piyasalarda güzel fiyat akışları mevcut" diyerek, Avrupa ülkelerinde enflasyonu düşüren hamlelere de vurgu yaptı. Almanya'nın vergi planı olduğnu belirtti. Enflasyonu düşürmeye yönelik hamlelerin geldiğini söyleyen Selcoin, piyasalar hareketlenme yaşandığını ve Amerikan borsalarında yukarı yönlü fitiller atıldığını vurguladı. Kripto parada içinde aynı durum yaşandığını belirtti.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön