Altındağ’a 30 bin metrekarelik park!

Altındağ’a 30 bin metrekarelik park!

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ilçeye tam 38 dev park kazandırdı. 30 bin metrekare büyüklüğündeki Yıldız Parkı ise bu zincirin son halkası oldu. Yıldız Parkı coşku dolu bir törenle açıldı.Göreve geldiği günden itibaren yemyeşil bir Altındağ için çalışan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ilçeye tam 38 dev park kazandırdı. Ali Ersoy ve Yıldıztepe Mahallelerinin birleştiği alana yapılan 30 bin metrekare büyüklüğündeki Yıldız Parkı ise bu zincirin son halkası oldu. Yıldız Parkı coşku dolu bir törenle açıldı.


Başkan Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti  Ankara  İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Ak Parti milletvekili adayları, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, AK Parti Şanlıurfa Eski Milletvekili Mehmet Atilla Maraş, Altındağ Belediyesi meclis üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Cemil Çiçek: “Ankara’nın özü Altındağ’dır.”


Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Cemil Çiçek, konuşmasında Altındağ’a ayrı bir parantez açtı. Altındağ’ın ne kadar önemli bir ilçe olduğunu vurgulayan Çiçek, “Ankara’nın özü Altındağ’dır. Altındağ, Ankara’nın esas ilçesidir.” dedi. Çiçek, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye de övgüler yağdırdı. Altındağ’ın yaşanabilir bir ilçe haline gelmesinde Başkan Tiryaki’nin büyük emeği olduğunu ifade eden Çiçek “Kendisine teşekkür ediyorum. Fakat bu teşekkür sıradan, nezaket icabı edilen bir teşekkür değil... En kalbi duygularımla, içimden gelerek ettiğim bir teşekkürdür.” diyerek sözlerini noktaladı.


Veysel Tiryaki: “Ekim ayında açılış maratonu yaşandı.”


Başkan Veysel Tiryaki ise yaptığı konuşmada Altındağ’ın eski halini gözler önüne serdi. Bundan kısa bir süre önce Altındağ’ın gecekondularla kaplı olduğuna dikkati çeken Tiryaki, bugün ilçeye yılda 15 bin konut yapıldığını söyledi.


“Eskiden Altındağ Belediyesi’nin nerede olduğunu bilmeyenler vardı. Şimdi ise Altındağ sadece Ankara’da değil, Türkiye’nin dört bir tarafından, hatta farklı ülkeler tarafından takip edilir hale geldi. Eskiden siyasiler Altındağ’a hiç uğramazlardı. Şimdi ise Altındağlılar, bu açılışlar aracılığıyla Cumhurbaşkanı’ndan Başbakan’ına, Meclis Başkanı’ndan bakanına kadar çok sayıda siyasiyle bir arada... 30 – 40 yıldır bu bölgenin kahrını çekenler şimdi sefasını sürüyor.” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Tiryaki, Ekim ayında 6 park ve 1 cami açılışı gerçekleştirdiklerini, önümüzdeki aylarda inşaatı tamamlanmış pek çok tesisin, kültür merkezinin, sağlık aile merkezinin, yüzme havuzlarının açılacağını da sözlerine ekledi.


Daha sonra protokol üyeleri hep birlikte kurdele keserek, parkın açılışını gerçekleştirdi.Altındağ Belediyesi