Amad Gayrimenkul, Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapacak!

Amad Gayrimenkul, Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapacak!

Daha önce Dubai, Ürdün, Arabistan gibi Körfez ülkelerinde çeşitli gayrimenkul projeleri yapan Suudi Arabistan kökenli Amad Gayrimenkul Geliştirme firması önümüzdeki dönemde Türkiye’de ses getirecek konut projelerine imza atmaya hazırlanıyor.
Suudi Arabistan kökenli Amad GY, yatırım tercihini Türkiye’den yana kullanıyor


Daha önce Dubai, Ürdün, Arabistan gibi Körfez ülkelerinde çeşitli gayrimenkul projeleri yapan Suudi Arabistan kökenli Amad Gayrimenkul Geliştirme firması önümüzdeki dönemde Türkiye’de ses getirecek konut projelerine imza atmaya hazırlanıyor. 2013 yılında Türkiye’de resmi olarak faaliyetlerine başlayan firma, bugüne kadar çeşitli sayfiyelik projeler ve pansiyon projeleri hayata geçirdi. Şimdi ise İstanbul’da konut projesine girmek isteyen firma, yaptığı çalışmalar neticesinde aradığı özelliklerde projeyi Kartal bölgesinde uygulamaya koyuyor.


Amad Gayrimenkul, 2012 yılında 20 kişilik araştırma ekibiyle birlikte Avrupa’nın değişik ülkelerinde ve Türkiye’de yaptığı araştırma neticesinde 12 Avrupa ülkesi arasında yatırım yapılabilir ülkeler içerisinde ilk sırada olması nedeniyle dış yatırımlarını Türkiye’ye yönlendirmeye karar verdi. 


12 yıl önce bir aile firması olarak Suudi Arabistanlı Alduhaim ailesi tafafından kurulan firma, Dubai, Suudi Arabistan, Ürdün gibi ülkelerde sürdürdüğü faaliyetlerle bölgede adını duyurdu. Firma, Türkiye’nin gayrimenkulde sahip olduğu büyük potansiyelin farkına vararak Ortadoğu yatırımlarında Türkiye’ye önemli bir yer ayırmak istiyor. Öz sermayesi 250 milyon TL dolayında olan firma, yatırımcı ortak modeliyle yanına aldığı yatırımcı desteğiyle birlikte yatırım hacmini 1 milyar TL’ye çıkarma kapasitesine sahip durumda.


Anadolu yakasında konut yatırımı

Amad Gayrimenkul’un Türkiye’de önemli gayrimenkul yatırımları gerçekleştireceğini, yatırımların yıllar içinde gelişeceğini vurgulayan Amad Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Oğuzhan Olaş, şunları söylüyor: “Ortadoğulu yatırımcılar Türkiye’ye inanıyor, güveniyor. Amad Gayrimenkul bunun için Türkiye’de. Kartal’da Türk ortağımız Umran Yapı ile birlikte özel bir projeye başladık. Bu projeyi hızla hayata geçiriyoruz. Özgün mimari tasarımı, konforlu daireleri, merkezi konumu, ulaşım ağlarına yakınlığı, sosyal donatıları ve dev peyzaj alanıyla projemiz Kartal bölgesinin iddialı projeleri arasında yer alacak. Ardından İstanbul’un ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu projeye çok iyi hazırlandık. Türkiye’de konut üretiminde ciddi rekabet olduğunu biliyoruz. TOKİ, Emlak Konut gibi devlet firmalarının yanı sıra onlarca büyük firmanın bu piyasada olduğunun farkındayız. O nedenle klasik konut üretim modellerinin ötesine geçerek bölge halkının ne istediğini saptamaya çalıştık. Mini anketler yaparak insanların nasıl bir konut projesi hayal ettiklerini anlamaya çalıştık ve tasarımlarımızda bu ayrıntılara yer vererek hareketli bir mimari yapı elde ettik.”


Yatırım yapılabilir 12 ülke arasında ilk sırada

Oğuzhan Olaş, Amad Gayrimenkul’ün Türkiye’ye yatırım yapmaya başından beri istekli olduğunu, ancak bunun rakamlarla desteklenmesi için 2012 yılında 20 kişilik bir araştırma gurubuyla Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde ve Türkiye’de piyasa araştırması yaptıklarını ve araştırma sonuçlarına göre 12 ülke arasında Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe ilk sırada yer aldığını belirlediklerini söyledi. Olaş, bu araştırma sonucunda Amad Gayrimenkul’ün Türkiye yatırımlarına karar verdiğini belirterek, özellikle kentsel dönüşümün ve yabancıların mülk edinimi yasasının sektördeki canlılığa büyük ivme kattığının da bir gerçek olduğunu ifade etti.


Türkiye’de proje geliştirmenin hassas bir iş olduğunu kaydeden Olaş, bu nedenle özellikle lokasyonu ve projenin niteliklerini titizlikle belirlediklerini dile getirdi. Olaş, daha önce hayata geçirdikleri çeşitli yazlık ve villa projelerinin ardından Kartal projesinin bölge halkıyla etkileşimli biçimde gerçekleşmesi nedeniyle yeni dönemde Türkiye’de yapılacak projelerde önemli bir referans niteliğinde olacağınının altını çizdi. Olaş, proje hakkında şunları kaydetti: “Projemiz, şehir içinde yer alması, her türlü ulaşım ağlarına çok kısa mesafede bulunması ve özellikle sahip olduğu eşsiz Adalar manzarası ile sadece konut sahibi olmak isteyenler için değil, aynı zamanda konut yatırımcısı için de önemli bir fırsat niteliği taşıyor.”


Haber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


Suudi Arabistan kökenli Amad Gayrimenkul Geliştirme, önümüzdeki dönemde Türkiye'de konut projelerine imza atmaya hazırlanıyor. 

Firma ilk projesini Kartal'da yapacak. Amad Gayrimenkul'un Türkiye'de önemli gayrimenkul yatırımları gerçekleştireceğini ifade eden Amad Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Oğuzhan Olaş, "Ortadoğulu yatırımcüar Türkiye'ye güveniyor. Bunun için Türkiye'deyiz. Kartal'da Türk ortağımız Ümran Yapı ile özel bir projeye başladık. Ardından Türkiye'nin farklı bölgelerinde projeler yapacağız" dedi.


Posta