Anadolu Grubu tarım, enerji ve gayrimenkul şirketlerini tek bir çatı altında topladı!

Anadolu Grubu tarım, enerji ve gayrimenkul şirketlerini tek bir çatı altında topladı! Anadolu Grubu tarım, enerji ve gayrimenkul şirketlerini tek bir çatı altında topladı!

Anadolu Grubu'nun perakende, tarım, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde hizmet veren şirketlerinin aynı yönetim altında toplanacağı Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığına Demir Şarman seçildi.Anadolu Grubu'nun perakende, tarım, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde hizmet veren şirketlerinin aynı yönetim altında toplanmasıyla Temmuz ayında oluşturulacak Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığına Demir Şarman seçildi. Sözcü'de yer alan habere göre, Grupta 23 yıldır yöneticilik yapan ve Anadolu Etap'ta, şirketin faaliyetlerine başladığı 2010 yılından bugüne Genel Müdürlük görevini başarıyla yürüten Demir Şarman'ın yöneteceği Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu'nda, Anadolu Etap'ın yanı sıra Adel Kalemcilik, McDonald's, AND Gayrimenkul, Efestur ve Grubun enerji şirketleri bulunacak.

Demir Şarman kimdir?

1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Demir Şarman aynı zamanda Chicago Üniversitesi'nden İşletme Yüksek Lisans derecesi ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavir sertifikası aldı. İş hayatına 1993 yılında Arthur Andersen Türkiye'de Finansal Denetim Uzmanı olarak giriş yapan Şarman, 1997 yılında Finansal Kontrolör olarak Anadolu Grubu İçecek Bölümü'nde (Anadolu Efes) çalıştı. 1997-2009 yılları arasında Efes International'da CFO, Efes Bira Grubu'nda Strateji ve İş Geliştirme Direktörlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Şarman, kuruluşundan bu yana Anadolu Etap'ta Genel Müdürlük görevini yürüttü. 1 Nisan'dan beri Anadolu Grubu enerji şirketlerinin de sorumluluğunu alan Demir Şarman, 1 Temmuz itibarıyla da perakende ve gayrimenkul şirketlerinin de raporlayacağı Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanlığı görevine başlayacak.