30 / 06 / 2022

AND Gayrimenkul Kartal projesinde ön talep toplanıyor!

AND Gayrimenkul Kartal projesinde ön talep toplanıyor!

Firma: AND Gayrimenkul

Proje: AND Gayrimenkul Kartal projesi

AND Gayrimenkul Kartal'da AND Pastel projesine komşu konumda yeni bir projeye başlıyor. Mart-Nisan gibi lansmana çıkacak projede ön talep toplanıyor...Gayrimenkul sektöründe maliyetlerin artması ve ihtiyaçların değişmesi ile yeniden şekilleniyor. Bu anlamda sektöre "mütevazılık" adımı atıldı. Gayrimenkul sektöründe başlatılan "mütevazılık"a adımının ilerlemelesi bekleniyor. 

Sadeleşme konusunda ilk uyarıyı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndan geldi. Bu anlamda ilk adım da AND Gayrimenkul'den geldi. Vatan Gazetesi'nden Meltem Kara'nın haberine göre,  AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, sektördeki sadeleşme ihtiyacına katıldığını, katılmak bir yana yeni projelerini bu yönde geliştirdiklerini ifade ederek, “Hedef kitlenin ihtiyaçlarının yanı sıra maliyetler de artık bunu gerektiriyor” dedi.  

Pastel'e komşu

AND Gayrimenkul yeni proje geliştirmeyi planlıyor. Kartal'da yer alan ADN Pastel projelerine komşu konumda olacak yeni proje hakkında Ali Baki Usta şu ifadeleri kullandı; "Yoğun çalışma hayatı olan, sosyal hayatı olan gençlere hitap ettiğinizde çocuklu ailelere sağladığınız şartları sağlamıyorsunuz. Daha dinamik, daha pratik çözümler sağlıyorsunuz. Mart-Nisan ayında lansmanını yapacağımız proje, hedef kitlemizin ihtiyacından kaynaklanan şekilde tasarlandı. Sosyal alanlar çok sınırlı ama daha keyifli olacak. Hedef kitlemiz de bunu istiyor, maliyetler de bunu gerektiriyor. Sektörü iyi koklamamız lazım." Ruhsatı alınan projenin ismi anketle belirlenecek. Yeni projede ön talep toplanıyor. 

AND Pastel’deki son durumu da paylaşan Usta, 1.243 konutlu projede 700 satış adedine ulaştıklarını, metrekare fiyatlarının da 6 bin 500 lira seviyesinde olduğunu söyledi. 

Ataşehir'de dönüşüm

Al Baki Usta, kentsel dönüşüm üzerine çalışacaklarını belirtti.  Usta, "Kentsel dönüşüm düşünmediğimiz bir alandı ancak site yönetimi bize teklif getirdi. Doğu Ataşehir’de 36 dönümlük yaklaşık 500 birimden oluşan bir sitenin dönüşümü için imza toplamaya başlıyoruz. İlgilendiğimiz sitenin etrafında 4 site daha var. O sitelerden de bize talep gelmeye başladı" dedi. 

Kampanya ilacı olmadan rahatlayamıyoruz

Konut sektöründe yapılan teşvik ve kampanyaların sektöre doping etkisi yarattığını ifade eden Usta, "Maalesef biz oyuncular kampanyadan kampanyaya gider bir hale geldik. O ilaç olmadan rahatlayamıyoruz" dedi. Sektörde son 2 yıldır fiyatlarda bir durgunluk olduğunu da söyleyen Usta, şöyle devam etti: “Konut tarafında 2 yıl öncesi kadar iyi rakamlar yok. Yatırımcının oranı oturumcuya göre daha da azaldı. Aslında yatırımcılar yerine kullanıcının kalması bir sağlık işaretidir. Oturumcunun beklentisine uygun işler yapılır.” 

Şirketlere özel çözüm

AND Gayrimenkul, projelerinde Anadolu Grubu’na uyguladıkları bazı ayrıcalıkları diğer şirketlere de açıyor. Usta, "Şu anda bir firmayla iş birliği geliştiriyoruz. O şirketin çalışanlarına özel kampanya geliştiriyoruz. Bu şirket, farklı segment ve lokasyonlarda 4 farklı proje seçti. Bunlardan bir tanesi de AND Pastel oldu. Şirketin çalışanları bizden özel fiyat alacaklar. Biz bunu devam ettirmek istiyoruz. Büyük firmaları dolaşıp, çalışanlarına yönelik özel ürünler geliştirmek istiyoruz. Sektörün bu ara döneminde böyle bir çözüm geliştirdik" ifadelerini kullandı.


Web: https://www.andgayrimenkul.com.tr/


projeye sor