Ankara Altındağ Belediye binasının bir bloğu yıkıldı!

Ankara Altındağ Belediye binasının bir bloğu yıkıldı!Altındağ’da göreve geldiği günden itibaren 45 bin civarında gecekondu yıkan, Altındağ’ın çehresini baştan aşağı değiştiren Başkan Tiryaki, belediye binasınıda yıktı.Altındağ’da göreve geldiği günden itibaren 45 bin civarında gecekondu yıkan, Altındağ’ın çehresini baştan aşağı değiştiren Başkan Tiryaki, sonunda belediye binasını da yıktı. Yıllardır “Çok yakında belediyeyi de yıkacak.” denilen Başkan Tiryaki, sonunda denileni yaptı. 3 bloktan oluşan Altındağ Belediye binasının bir bloğu yıkıldı. Kısa bir süre önce tamamlanan yıkım çalışmalarının ardından belediye binası, bambaşka bir görünüme büründü. 


Belediye binasının bir bloğu yıkıldı


Yıkılan bölgenin yeşil alan olarak değerlendiren ve Altındağ Belediyesi’ni daha ferah bir görünüme kavuşturan Başkan Tiryaki “Böylece Altındağ’a kattığımız yeşil alan miktarı daha da arttı. Belediyemizin önü de yemyeşil oldu. Hem belediye binasının atıl bölümleri ortadan kalktı, hem de daha güzel bir görünüme kavuştu.” dedi.


“Sürekli her yerde esprili bir dille ‘Siz yakında belediyeyi de yıkarsınız…’ diyorlardı. Dostlarım, arkadaşlarım, ‘Altındağ’da yıkılmayan bir belediye kaldı’ diye bana şaka yaparlardı. Sonunda bekledikleri oldu. Belediye binasının bir bölümünü de yıktık.” diyen Başkan Tiryaki, bu sözleriyle herkesi gülümsetti.


“Hamamönü ve Hamamarkası Anafartalar Caddesi’ne bağlandı.”


Başkan Tiryaki “ Altındağ Belediyesi’nde uyguladığımız güçlü, kalifiye, az ve öz personel politikası nedeniyle, belediyenin boş kalan ve kullanılmayan bölümlerini yıktık.  Belediyenin yemek salonu, evlendirme müdürlüğü birimleri, oda nikah salonu ve bazı dükkanların bulunduğu bölümü tamamen yıkarak arkasındaki tarihi alanı ortaya çıkardık. Böylelikle Hamamönü ve Hamamarkası bölgesi Anafartalar Caddesi’ne bağlanmış oldu. Yıkılan bölüm,  yeşil alan olarak değerlendirildi. Ankaralılar, şehrin merkezinde tertemiz, ferah ve yeşil bir alana kavuştu. Herkese hayırlı olsun.” dedi.


 

Altındağ Belediyesi