Ankara Büyükşehir Belediyesi su yönetimi ve çevre projeleri ile ödüle layık görüldü!

Ankara Büyükşehir Belediyesi su yönetimi ve çevre projeleri ile ödüle layık görüldü! Ankara Büyükşehir Belediyesi su yönetimi ve çevre projeleri ile ödüle layık görüldü!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne "Çevreye En Çok Yatırım Yapan Belediye" ve "En İyi Atık Yönetimine Sahip Belediye" ödülü verildi. ASKİ ise "En başarılı su idaresi" ödülüne layık görüldü.Ankara Büyükşehir Belediyesi, su yönetimi ve çevre projeleri ile bir kez daha ödüle layık görüldü. Hayat İçin Su Derneği (HAYSU) koordinatörlüğünde düzenlenen 1. Su ve Çevre Ödülleri yarışmasında  Ankara  Büyükşehir Belediyesi'ne "Çevreye En Çok Yatırım Yapan Belediye" ve "En İyi Atık Yönetimine Sahip Belediye" ödülü verildi. ASKİ ise "En başarılı su idaresi" ödülüne layık görüldü. JW Marriott Otel'de düzenlenen törende, Büyükşehir Belediyesi'ne verilen ödülü Başkan Vekili Ali Gökşin'e Jüri Başkanı Nizami Aktürk sundu. 


SU HAYATTIR 

Ödülü alırken kısa bir konuşma yapan Gökşin, şunları söyledi: "Ankara'da yeşil alan çalışmalarında belli bir yere geldik. 5 milyon nüfusumuz olduğu düşünülürse kişi başına 19 metrekare yeşil alanımız var. Su hayattır, diyorum. Bu ödülü veren jüriye teşekkürlerimi iletiyorum." ASKİ Genel Müdürlüğü'nün ödülünü ise HAYSU Başkanı Merih Yapalak, ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya'ya verdi. Jüri tarafından "En Başarılı Su idaresi" ödülüne layık görülen ASKİ'nin ödülünü alan Kaya, şöyle konuştu: "Dernek bizi bu ödüle layık görmüş, teşekkür ediyoruz. Yalnız ASKİ, sadece bir konuda değil daha birçok konuda ödüle layık. 2050 yılına kadar suyu garanti olan tek şehir Ankara'dır. 7 adet barajımızda 584 milyon metreküp suyumuz var. Bu da demektir ki 2 yıllık suyumuz garanti. Türkiye'de ayrıca içme suyu için yer altı barajı yapan tek kurum ASKİ'dir. Elmadağ'a yapılan bu baraj yılda 2,5 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip. Bu da Türkiye'de bir ilktir." Ödül töreninin ardından ödül alan belediyelerin temsilcileri toplu fotoğraf çektirdiler. 


Günboyu