Ankara Tepe Prime'da metrekaresi 3 bin 500 TL'ye!

Ankara Tepe Prime'da metrekaresi 3 bin 500 TL'ye!

218 ofis, 100 stüdyo ve 37 mağazadan oluşan Tepe Prime'da satışa çıkan 130 bağımsız bölümün 100'ü 3 ay içinde satıldı

Tepe İnşaat 200 milyon dolar yatırımla Ankara'nın yeni iş ve ticaret aksı Eskişehir Yolu üzerinde ofis, konut ve mağazalardan oluşan Tepe Prime projesini hayata geçiriyor. 218 ofis, 100 stüdyo ve 37 mağazadan oluşan projede satışa çıkan 130 bağımsız bölümün 100'ü 3 ay içinde satıldı. Tepe İnşaat Genel Müdürü Süleyman Son, “Markamızın gücü ve satış potansiyeliyle krizle işimiz olmaz” dedi.

İstanbul Maltepe'de Narcity projesine imza atan taahhütlük sektörünün önde gelen firmalarından Tepe İnşaat, Ankara'nın iş ve ticaret aksı olarak gelişen bölgesi Eskişehir Yolu'nda Tepe Prime projesini hayata geçiriyor. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin (TÇMB) 28 bin metrekarelik arsası üzerinde geliştirilen proje, hasılat paylaşımı modeliyle inşa edilecek. TÇMB'ye toplam hasılattan yüzde 42 pay verecek olan Tepe İnşaat, burada 218 adet ofis, 100 adet stüdyo ve 37 mağazanın yapımına devam ediyor. Toplam inşaat alanı 92 bin 750 metrekare olacak projeye 200 milyon TL yatırım yapacaklarını ve 350 milyon TL hasılat hedeflediklerini söyleyen Tepe İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Süleyman Son, “Tepe İnşaat olarak taahhüt ve yatırım projeleri hayata geçiriyoruz. Kriz nedeniyle özel sektör için geliştirdiğimiz taahhütlük projelerinden bir kısmından vazgeçildi ya da durduruldu. Ancak kendi yatırım projelerimizde bir duraksama olmadı. Şimdi de Ankara'nın Batı'ya doğru gelişen en önemli aksı Eskişehir Yolu'nda bölgenin en kapsamlı projesini hayata geçiriyoruz” dedi.

Projede 130 bağımsız bölümün satışına 3 ay önce başladıklarını ve tanıtım yapmadan 100'ünün satışını tamamladıklarını söyleyen Son, “Markamıza olan güven sayesinde bu satış potansiyelini yakaladık. Satışlarının tamamlanması 2010 ortalarını bulur. Proje kapanın elinde kalır. Krizle işimiz olmaz” diye konuştu.

2011'de tamamlanacak

Kaba inşaatı büyük  ölçüde tamamlanan ve 2011 sonunda teslim edilmesi planlanan proje, Tepe Prime Business, Tepe Prime Residence ve Tepe Prime Avenue olmak üzere 3 bloktan oluşuyor. Ofis katlarının toplandığı 18 ve 19 katlı iki bloktan oluşan Tepe Prime Business'ta büyüklükleri brüt 121 ila 234 metrekare arasında değişen ofislerin metrekaresi 4 bin TL'den satılıyor. Projede Tepe Prime Residence, büyüklükleri brüt 78 ile 102 metrekare aralığında değişen ve istendiğinde home ofis olarak da kullanılan stüdyolardan oluşuyor. Stüdyoların metrekare fiyatları ise 3 bin 500 TL'den satışa sunuldu. Projede ayrıca özel peyzajı sokak ve meydanlardan oluşan Tepe Prime Avenue ise alışılagelmiş kapalı alışveriş merkezleri yerine açık hava ile iç içe butik bir yaşam merkezi olarak tasarlandı.

Krize rağmen Narcity'de 2006 satışlarını yakaladık 

İstanbul Maltepe'de 2005 sonunda satışa çıkarttıkları 1.403 konutluk Narcity projesinde krize rağmen 2006 yılı satış hızını yakaladıklarını açıklayan Son, “Şu ana kadar konutların bin 50'si satıldı, 800'ünde ise yaşam başladı. Proje krizden hiç etkilenmedi. Ocak'tan bu yana 2006'da yapmadığımız satışı yaptık. Ayda yaklaşık 50 dairenin satışını gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. Krizde hiç panik yaşamadıklarını ifade eden Son, “Bu satış hızımızın da artarak süreceğini öngörüyoruz. Kredi kartıyla, yüzde 1 peşinatla satış yapmıyoruz. Promosyon yapmıyoruz. Biz araba değil, konut satıyoruz” dedi. 
 
Tepe Prime

200 milyon TL yatırım yapılacak

350 milyon TL hasılat hedefleniyor

Hasılatın yüzde 42'si arsa sahibi TÇMB'ye verilecek

Proje 218 ofis, 100 stüdyo, 37 mağazadan oluşuyor

Ofislerin metrekaresi 4 bin TL'den satılıyor

Konutların metrekaresi 3 bin 500 TL'den satılıyor

Tebernüş Kireçci-Ankara

0312 287 0 666

www.tepeprime.com.tr

info@tepeprime.com.tr


'Tepe Prime' tanıtım toplantısı yapıldı

 Tepe İnşaat tarafından  Ankara  Eskişehir Yolu üzerinde yapımı sürdürülen "Tepe Prime" projesi, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Projenin inşaat alanın bulunduğu tanıtım ofisinde yapılan basın toplantısında bilgi veren Tepe İnşaat Genel Müdürü Süleyman Son, Tepe Prime'ın kurulacağı Eskişehir Yolu 9. km üzerindeki 28 bin metre karelik araziyi, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği;den hasılat paylaşımı usulü ile aldıklarını söyledi.

Projeye 2009 yılı başında başladıklarını ve yatırım bedeli 200 milyon dolar olan projeyi 2011 yılı sonundan önce tamamlamak istediklerini anlatan Son, Tepe Prime'nın ofis binalarında çalışanların, iş ortamından çıkıp nefes alabileceği bir merkez olarak tasarlandığını bildirdi.

Son, projenin müşterinin farklı kurguları, karma olarak birbirinden faydalanmasını amaçladığını vurgularken, Tepe Prime konseptini; ofis ve stüdyo dairelerden oluşan konutlar ile gurme restoranlar, kafeler ve ihtiyaca yönelik mağazaların bir araya getirilmesi olarak tanımladı.

Tepe Prime'nın pek çok kamu kurumunun ve 6 üniversitenin tam orta noktasında yer aldığını ve Bilkent Metro İstasyonuna oldukça yakın olduğunu ifade eden Son, proje tamamlandığında Ankara'nın açık ve kapalı otoparkı, modern mimarisi ile yeni bir iş ve yaşam merkezine sahip olacağını söyledi.

Tepe Prıme;ın mimarı Ali Osman Öztürk ise projenin tasarımda "Agora" antik kenti kavramından yola çıkıldığını bildirdi. Agora'nın politik ve ticari her türlü faaliyetin gerçekleştirildiği halka ait geniş açık alan olduğu bilgisini veren Öztürk, kentin dokusunu, dinamizmini ve aktiviteyi yansıtan mekanı tasarlarken bu düşünceden yararlandıklarını söyledi.

Öztürk, Tepe Prime Residence, Business ve Avenue olmak üzere üç bölümden oluştuğunu belirtti ve yaşam merkezinin detaylarını aktardı. Tepe Prime Business, güvenlik ve teknik altyapı ile Ankaralı profesyonellerin estetik ve fonksiyonel ofis ihtiyacını karşılayacağı anlatan Öztürk, Tepe Prime Residence'ın ise konforu ve dinamizmi birlikte yaşamak isteyenlere hem ev hem ofis olarak da kullanılabilecek stüdyoları olacağını
söyledi.

Projenin keyif merkezinin Tepe Prıme Avenue olacağını vurgulayan Öztürk, Avenue'nun alışıla gelmiş büyük, kapalı alışveriş merkezleri yerine günlük ihtiyaçların da karşılandığı, yemek ve sohbetin açık havada eğlenceye dönüştüğü bir butik olacağını, buradaki özel peyzajlı sokak ve meydan düzenlemeleri, gösteri ve konser alanı, su oyunları ile ziyaretçilere keyifli bir ortam sunulacağını sözlerine ekledi.

Öte yandan, gazetecilere bilgi veren Tepe Prime'nın satış ofisi yetkilileri, birçok inşaat firmasının, avukatın, mali müşavir ve doktorun ofis ve stüdyo satın almak için kendilerine başvurduğunu söyledi.

Metre karesi 3 bin 500 ila 4 bin lira arasında değişen 130 dairenin 3 aylık sürede satıldığını bildiren ofis yetkilileri, talebin devam etmesi halinde 2010 yılında yaşam merkezindeki dairelerin tümünü satacaklarına inandıklarını ifade etti.
A.A