14 / 08 / 2022

Ankara YHT Garı bugün açılıyor!

Ankara YHT Garı bugün açılıyor!

Ankara YHT Garı, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla kapılarını açılıyor. Gardan günde 50 bin yolcu seyahat edecek.Türkiye ve Ankara'nın prestij eseri  Ankara  YHT Garı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün hizmete açılıyor. TCDD Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, garın bugün saat 15.00'te düzenlenecek törenle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılacağı ifade edildi. Ankara YHT Garı'nın, TCDD tarafından ilk defa Yap-İşlet-Devret modeliyle inşa edildiğine dikkat çekilen açıklamada, "Tarihimizde önemli yeri olan mevcut Ankara Garı'na dokunulmadan inşa edilen Ankara YHT Garı, yapılacak bağlantılarla Ankaray, Başkentray ve Keçiören metrolarına bağlantılı şekilde planlandı" denildi. 


GÜNDE 50 BİN YOLCU

Prestij eseri Ankara YHT Garı'nın günlük 50 bin yolcuya hizmet verebilecek büyüklükte inşa edildiğine işaret edilen açıklamada, 3 peron ve 6 demiryolu hattı bulunan projenin, 194 bin 460 metrekare kapalı alanla bodrum ve zemin katlar dahil toplam 8 kattan oluştuğu belirtildi.


Akşam 


Haber Star'da şu şekilde yer aldı

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, inşası tamamlanan Ankara YHT Garı’nın saat 15.00’te düzenlenecek törenle açılacağı ifade edildi. Ankara YHT Garı’nın, TCDD tarafından ilk defa Yap-İşlet-Devret modeliyle inşa edildiğine dikkat çekilen açıklamada, “Tarihimizde ve kültürümüzde önemli yeri olan mevcut Ankara Gara dokunulmadan inşa edilen Ankara YHT Gar, yapılacak bağlantılarla Ankaray, Başkentray ve Keçiören metrolarına bağlantılı olacak şekilde planlandı” değerlendirmesinde bulunuldu. Türkiye ve Ankara’nın prestij eseri Ankara YHT Garı’nın günlük 50 bin yolcuya hizmet verebilecek büyüklükte inşa edildiğine işaret edilen açıklamada, 3 peron ve 6 demiryolu hattı bulunan projenin, 194 bin 460 metrekare kapalı alanla bodrum ve zemin katlar dahil toplam 8 kattan oluştuğu ifade edildi. Açıklamada, ulaşım hizmetlerine yönelik birimlerin yanı sıra bin 850’si kapalı, 60’ı açık olmak üzere toplam bin 910 araçlık otopark hizmetinin verileceği Ankara YHT Gar’da, ticari alanlar, cafe-restoran, ofisler, çok maksatlı salonlar, mescit, ilk yardım ve güvenlik birimleriyle otel gibi sosyal ve kültürel donatılar bulunuyor.


Star