Ankara’da Melih Gökçek dönemi imar tartışması!

Ankara’da Melih Gökçek dönemi imar tartışması! Ankara’da Melih Gökçek dönemi imar tartışması!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 16. oturumunda eski dönemde gerçekleşen imar izinleri tartışmalara yol açtı.Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 16. oturumunda eski dönemde gerçekleşen imar izinleri tartışmalara yol açtı.

Milli Gazete'de yer alan habere göre; AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, oturumda “Ben bir dönem burada Meclis üyeliği yaptım. Eskiden burada imar konularında yapılanları anlatayım mı? Eski yaptıklarımızı anlatacağız” açıklamasında bulundu. Açıklama Ankara’da 23 yıl belediye başkalığı yapan Melih Gökçek’i akıllara getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş önderliğinde bir araya getirilen Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 16. oturumuna imar izinleri tartışması yaşandı. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Meclis kürsüsünde gerçekleşen konuşmada, AKP döneminde yapılan imar faaliyetleri ile ilgili açıklamalar yaptı.

Köse konuşmasında, şu açıklamalarda bulundu: “İYİ Parti Grup Başkan Vekili konuşmasında eski yaptıklarımızı anlatmamızı söyledi. Bu çok doğru. Eski Meclis’te yaptıklarımızı burada sırayla anlatacağız size. Eski yaptıklarımız derken, ben burada bir dönem Meclis Üyeliği yaptım. Eskiden imar konularında yapılan şeyleri de anlatayım mı? Siz bunları da istiyor musunuz? Siz hodri meydan dediğiniz için biz de hodri meydan diyoruz. Eski yaptıklarımızı, bir takım insanların imar konusunda neler yaptığını anlatacağız inşallah.”

AKP’Lİ BAŞKANIN SÖZLERİ AKILLARA GÖKÇEK DÖNEMİNİ GETİRDİ

Murat Köse’nin Belediye Meclisi kürsüsü tarafından kendi dönemlerini eleştirdiği konuşma akıllara AKP yönetimi tarafından görevinden alınan Melih Gökçek’i getirdi. Gökçek’in döneminde imar konusunda gerçekleşen dönemin AKP Sözcüsü Bülent Arınç, “Gökçek Ankara’yı parsel parsel sattı” açıklamasında bulundu.