Ankara'daki 12 katlı bina uzman erbaş orduevine dönüştürülüyor!

Ankara'daki 12 katlı bina uzman erbaş orduevine dönüştürülüyor! Ankara'daki 12 katlı bina uzman erbaş orduevine dönüştürülüyor!

Milli Savunma Bakanlığınca, uzman erbaşların sosyal tesis imkanlarının artırılmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de uzman erbaş orduevi olarak kullanılabilecek nitelikte yapılara yönelik çalışmalar sürdürülüyorUzman erbaşların sosyal tesis imkanlarının artırılmasına yönelik olan çalışmalar kapsamında Ankara, İstanbul ve İzmir'de uzman erbaş orduevi olarak kullanılabilecek nitelikteki yapılarla ilgili çalışmalar sürüyor.

Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, uzman erbaşların sosyal tesis imkanlarının artırılmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de uzman erbaş orduevi olarak kullanılabilecek nitelikte yapılara yönelik çalışmalara devam ediliyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) uzman erbaş ve ailelerinin görev, izin ve hastalık gibi nedenlerle İzmir'deki konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için Konak ilçesi Alsancak Mahallesi'nde merkezi bir konumda yer alan ve subay orduevi ek binası olarak kullanılan 10 odalı ve 31 yatak kapasiteli iki katlı bina,  İzmir  Orduevi Müdürlüğünce 1 Nisan'dan itibaren uzman erbaş vardiya yatakhanesi olarak hizmete açıldı.

Uzman erbaşların Ankara'daki konaklama ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla, Kızılay'da merkezi bir konumda yer alan 12 katlı ve 169 misafir kapasitesine sahip olacak bir binanın Bakanlıkça devralınarak, uzman erbaş orduevine dönüştürülmekte olduğu, 2019'un ikinci yarısında da hizmete sunulmasının planlandığı açıklandı.

Uzman erbaşlar bu yapılanmaların yanı sıra 189 sosyal tesisten daha diğer statüdeki personelle yararlanıyor.

Ayrıca sadece uzman erbaşların istifade ettiği Ankara'da Etiler Orduevi bünyesinde 100 yataklı, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki Güvercinlik Jandarma Lojistik Komutanlığı Kışla Gazino Müdürlüğünde 70 yataklı ve İstanbul'da Harbiye Orduevi bünyesinde 37 yataklı uzman erbaş vardiya yatakhaneleri mevcut.