08 / 08 / 2022

Ant Yapı Londra'da konut üretecek!

Ant Yapı Londra'da konut üretecek!

Ant Yapı, Rusya'da 4 proje için sözleşme yaparken; Londra'da da konut üretecek. Bugüne kadar toplam 5 milyon metrekare büyüklüğünde inşaat yapan şirket, yurtiçinde de yeni projelerin hazırlığında.Ant Yapı, Rusya'da 4 proje için sözleşme yaparken; Londra'da da konut üretecek. Bugüne kadar toplam 5 milyon metrekare büyüklüğünde inşaat yapan şirket, yurtiçinde de yeni projelerin hazırlığında. 


RUSYA'YA 4 TANE GELİYOR 

Uluslararası alanda en çok iş yapan 250 müteahhit firma listesinde 92. sırada yer alan Ant Yapı, Rusya'da 4 yeni projeyi hayata geçirirken; Londra'da da bir konut projesi için kolları sıvadı. Avrupa'nın en yüksek binası unvanını alan OKO Towers'tan sonra Rusya'da yeni projelerle faaliyetlerine devam eden şirket, Rusya'nm en büyük havaalanı Domodedovo'nun Terminal 2 binası ile birlikte Moskova'da yeni projelere başlıyor. Bolşevik İş Merkezi Projesi, LIFE-Botanicheskiy Sad Rezidans Kompleksi ve Chekhov Lüks Kulüp Ev projelerinin 2016 yılı sonuna kadar teslim edilmesi planlanıyor. 


İLK KEZ HAVAALANI YAPIYOR 

Şirket olarak ilk kez bir havaalanı projesine imza attıklarını belirten Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, "Ant Yapı olarak yurtdışında ve yurtiçinde yaklaşık 3 milyar dolar değerinde, 2 milyon 620 bin metrekare alana sahip 35 projeye devam ediyoruz. Rusya'daki yeni projelerimizin her biri bizim için çok değerli ama şirket olarak bugüne kadar hayata geçirdiğimiz konut, ofis, alışveriş merkezi, kültür merkezi, spor merkezi, otel gibi birbirinden farklı fonksiyonlara ek olarak ilk kez bir havaalanı projesinde yer almanın ve başka ülkelere açılmanın gururunu yaşıyoruz" dedi. 


Yurtiçinde de çalışmaya devam

Yurtiçindeki projelerle ilgili de bilgi veren Mehmet Okay, "Ant Yapı olarak toplam beş şantiyede devam eden projelerimiz bulunuyor. Beylerbeyi'nde konumlanan Antteras'ı Temmuz ayında teslim ettik. Anadolu yakasının yeni ticari ve merkezi bölgesi Ümraniye'deki projemiz Antasya Residence'ı ise bu ayın sonunda teslim ediyoruz. 2016 yılı sonunda teslim etmeyi planladığımız Halkalı'daki ofis projemiz Antplato'da ise çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yurtiçindeki taahhüt işlerimizden İş GYO'nun Kartal'daki karma projesi Manzara Adalar'ı ve Ümraniye'deki Türkiye Finans Yatırım . .Bankası Genel Müdürlük binasını da hedeflenen tarihlerde teslim etmeyi planlıyoruz" dedi. Yakın zamanda Ümraniye'de yeni bir konut projesine imza atmayı planladıklarını belirten Okay, "100 konut olarak planlanan projenin henüz ön çalışmaları devam ediyor. Bunun yanında, ÇamlıcaÜnalan'da bulunan arsamız üzerinde hastane veya otel projesi hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi. 


Londra'ya konut projesi 

Ant Yapı'nın yurtdışında, Rusya ve Türkmenistan'da devam eden faaliyetlerini başka ülkelerde de genişletmek üzere çalışmalannı sürdürdüğünü de vurgulayan Okay, "İlk olarak İngiltere'de, Londra şehrinin merkezinde, Buckingham Sarayı ile Green Park'ın çok yakınında 10 bin m2 büyüklüğünde ve 40 milyon pound yatırım bedeli ile Wainbridge Estates Belgravia Limited şirketinin geliştirdiği "süper prime" kategorisinde yer alan çok lüks ve butik konut projesinin çalışmalarına başlıyoruz" dedi. Posta