Antakya Emek ve Aksaray'da dönüşüm başvuruları başladı!

Antakya Emek ve Aksaray'da dönüşüm başvuruları başladı!Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Emek ve Aksaray Mahallelerinde uygulanacak Kentsel Dönüşüm süreci için geri sayımın başladığını, 18 Mart 2016 gününe kadar tüm hak sahiplerinin başvuru yapması gerektiğini söyledi.


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Emek ve Aksaray Mahallelerinde 350 bin metrekarelik bir alanda uygulanacak Kentsel Dönüşüm süreci için geri sayımın başladığını, 18 Mart 2016 gününe kadar tüm hak sahiplerinin başvuru yapması gerektiğini ve 30 Mart 2016'da yıkım için ilk kazmanın vurulacağını ifade etti. 


Antakya Belediye Başkanı ismail Kimyeci konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; "Şehrimizi yeniden inşa etmek, güzel Antakya'mızı geleceğe taşımak noktasında attığımız en büyük adımlardan olan Kentsel Dönüşüm Projemizin hayata geçirilmesine çok az bir zaman kaldı. Emek ve Aksaray Mahallelerimizi kapsayan, 350 bin metrekarelik alan üzerinde bulunan, 1390 yapının dönüşümünü hedef alan projemize 1887 hak sahibi vatandaşımız ile başlıyoruz. 120 iş günü içerisinde tamamlamayı planladığımız dördüncü ve son aşama olan kentsel dönüşüm yıkım sürecimize inşallah 30 Mart 2016 günü başlayacağız, ilk kazmayı vurmayı planladığımız bu tarih şehrimizin geleceğe taşınma noktasında önemli bir adım olacak. Bu süreçte tüm hak sahibi vatandaşlarımızın, 18 Mart 2016 tarihine kadar konusunda uzman personelimizin yer aldığı irtibat ofisimize başvurmaları gerekmektedir." 


Antakya Gazetesi


Haber Ses Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


 Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Emek ve Aksaray Mahallelerinde 350 bin metrekarelik bir alanda uygulanacak Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yıkımın 30 mart'ta başlatılacağını belirterek, hak sahiplerinin 18 Mart gününe kadar başvuru yapmalarını istedi. 


350 bin metrekarelik alan üzerinde bulunan 1390 yapıda 1887 hak sahibini kapsayan projede yıkım çalışmalarının 120 işgünü içerisinde tamamlanmasının planlandığını belirten Başkan Kimyeci, hak sahiplerinin irtibat ofisine başvurarak uzmanlarla görüşmeleri gerektiğini bildirdi. 


Ses Gazetesi