Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Çalkaya açıklaması!

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Çalkaya açıklaması! Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Çalkaya açıklaması!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çalkaya Bölgesinde yapılan imar çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çalkaya Bölgesindeki imar çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

06.02.2018 tarihli yerel gazetelerde yer alan açıklamalarda Çalkaya Bölgesinde yapılan imar çalışmaları ile vatandaşlarımız parsellerinden yapılan yüzde5 oranındaki kesintinin Hazine’ye verildiği, tapular üzerindeki şerhlerin Büyükşehir Belediyesi’nce kaldırılabileceği ve eski imar planları ile devam edilebileceği iddia edilmektedir.

Çalkaya Bölgesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı içerisinde 21.02.2018 tarihinde Maliye Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aksu Belediyesi arasında imzalanan Sulhname uyarınca, Aksu Belediyesi’ne ait yaklaşık 154.000 m2 alan bedelsiz olarak, Maliye Hazinesi’ne ait 266.988 metrekare alan ise harca esas bedel üzerinden Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmiş (toplam 420.000 m2), müfettiş raporları ve mahkeme kararları ile belirlenen Aksu Belediyesi’nin Hazine’ye olan 654.027.921 TL borcundan da feragat edilmiştir. Buna karşılık Maliye Hazinesi adına 300.000 metrekare alanın tahsis edilmesi karara bağlanmıştır.

Antalya Çalkaya'nın imar sorunu çözüldü!