Antalya Elmalı Otobüs Terminali için geri sayım başladı!

Antalya Elmalı Otobüs Terminali için geri sayım başladı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı’da 10 bin metrekarelik alana inşa ettiği yeni otogar binasının inşaatı yüzde 95 tamamlandı. Modern ve kullanışlı bir yapıya sahip olacak terminal yakın zamanda Antalyalı vatandaşlara hizmet verecek. 


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Eylül 2019’da inşaatı başlanan Elmalı Otobüs Terminal Projesi’nde son aşamaya gelindi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; yolcu taşıma kapasitesine uygun modern ve çevreci bir anlayışla tasarlanan Elmalı Otobüs Terminali, Devlet Hastanesi yakınındaki yeni yerinde hizmete açılacak.

YÜZDE DOKSANBEŞİ TAMAMLANDI 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından inşaatı devam eden Elmalı Otobüs Terminali inşaatında yüzde 95'lik kısım tamamlandı. Binanın betonarmesi ve dış cephede boya ile cephe kaplama imalat işleri tamamlandı. Bina içindeki asma tavan, elektrik ve mekanik imalatları gibi ince işler ise tamamlanma aşamasına geldi. Otogarın çevre düzenlemesi de devam ediyor.

HALİL ÖZTÜRK’TEN TEŞEKKÜR 

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk de şehrin estetiğine uygun bir şekilde inşa edilen  yeni otobüs terminalinde incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi alan Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk “Vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak yeni otobüs terminalinin ilçemize kazandırılmasında büyük emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz" dedi.

MODERN VE KONFORLU BİNA 

İlçe merkezinde oluşan trafiği rahatlatması beklenen yeni terminalde 8 adet otobüs peronu, bilet satış ofisleri, yarı açık ve kapalı bekleme alanları, mescit, sığınak, PTT, restoran, ticari dükkânlar, polis, zabıta ve idari ofisler, personel odaları, teknik odalar ve açık otopark yer alıyor. Yeni terminal kısa süre içerisinde ilçe halkına ve turizme hizmet verecek.
 

Antalya Elmalı Otogarı'nın yüzde 90'ı tamamlandı!